Biografia czy autobiografia - co lepsze?

kzarecka

2008-07-14

stephenking_160Biografia Stephena Kinga, którą napisał Stephen King - o, po taką warto sięgnąć. Dlaczego? Może choćby z powodu, że w publikacji znajdują się klucze do interpretacji jego dzieł. Któż inny niż sam autor wie lepiej, co pisarz miał na myśli? Oprócz biografii i kluczy w "Stephen King - człowiek i twórca" znajdziecie: biografię i omówienie jego utworów, kompletną filmografię, chronologię życia na tle czasów autora. Brzmi dobrze? Wyśmienicie! Jeden problem - tej pozycji King... nie napisał (choć w księgarniach internetowych można znaleźć informację zupełnie inną). Książka wyszła spod pióra Teodoro Gomeza.


O książce - Stephen King (Portland, 1947) jest niezaprzeczalnie mistrzem powieści grozy. Jest także jednym z najpopularniejszych współczesnych pisarzy, autorem wielu bestsellerów. Na całym świecie istnieją miliony wielbicieli jego twórczości. Duża część utworów Kinga została zaadoptowana dla kina i telewizji. Jest też jednym z prekursorów publikacji w Internecie. Książka "Stephen King. Człowiek i twórca" to wyczerpujący przewodnik, który pomaga nam zrozumieć życie i twórczość autora tak fascynujących i niepokojących dzieł jak "To!", "Lśnienie" czy "Mroczna Wieża". Czytelnik będzie mógł odkryć skrywane sekrety pisarza i prześledzić jego drogę twórczą i osobiste doświadczenia.

Teodoro Gomez "Stephen King - człowiek i twórca"; Wydawnictwo: Muza; Format: 135 x 210 mm; Liczba stron: 184; Okładka: miękka; ISBN: 978-83-7495-499-0

KaHa

Tagi: Stephen King, człowiek i twórca, biografia, autobiografia, teodoro gomez,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany