Daj sobie spokój ze żłobkiem, idź do poprawczaka

kzarecka

2008-07-16

vitanostra_160Uwierz nam - nauka magii to nie przelewki, a Hogwart przy Instytucie Technologii Specjalnych jest jak żłobek przy poprawczaku. Zatem zamiast bawić się z J.K. Rowling, poznajcie życie z Mariną i Siergiejem Diaczenko. "Vita Nostra", bo o tej powieści mowa, została uznana na Euroconie 2008 najlepszą powieścią fantastyczną początku XXI wieku (Nagroda Nagród). Wreszcie jest i u nas.O książce - Czy telekinezy można nauczyć się jak matematyki, a telepatii jak biologii? Czy przewidywanie przyszłości jest możliwe? Czy latania można nauczyć się na lekcjach wuefu?
Tak! Istnieją szkoły, które tego uczą. Ale społeczeństwo o nich nie wie. Dostać się do takiej szkoły mogą tylko osoby o specyficznych predyspozycjach. Mylisz się jednak sądząc, że nauka magii to łatwizna, klepanie formułek i machanie różdżką. A po wykładzie możesz spokojnie iść na piwo lub randkę.
Saszka jest inteligentną i zorganizowaną nastolatką. Napotkany w kurorcie dziwny mężczyzna odmienia jej życie, doprowadza do niezwykłych zdarzeń i ostatecznie do przyjęcia dziewczyny do Instytutu Technologii Specjalnych - prowincjonalnej szkoły gdzieś w Rosji, szkoły, której nie ma w wykazach akademii.
Żaden z nowo przyjętych uczniów nie wie, czemu służy program nauczania. Wykładowcy są bardzo surowi, przedmioty - lekko mówiąc - dziwaczne, a dyscyplina jak w obozach pracy. No i ci studenci starszych roczników, sprawiający wrażenie niespełna rozumu paralityków.

Marina Diaczenko, Siergiej Diaczenko "Vita Nostra"; Wydawnictwo: Solaris; Tłumaczenie: Piotr Ogorzałek; Liczba stron: 496; ISBN: 83-89951-83-5

KaHa

Tagi: Marina Diaczenko, Siergiej Diaczenko, Vita Nostra, książka, jk rowling,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany