PKP Międzymiasto

kzarecka

2008-07-17

miedzymiasto_160.Wydawnictwo radzi - otwórz umysł i serce. Gdy to zrobisz, możesz rozpocząć wędrówkę. Podróż może być twoje, może być cudza, może być ta z "Międzymiasta". Publikacja, którą zadebiutowała Agnieszka Gałuszka, to opowieść o tym, jak na nasze życie wpływają książki, podróże, a przede wszystkim spotkania. Rozkład jazdy pełen uśmiechów i wzruszeń. Powieść w sam raz na wakacje. Mnie najbardziej przypadło do gusty zdanie z zapowiedzi: - Książka (...) o ludziach takich jak my wszyscy - zarazem niedoskonałych i fascynujących. Mam nadzieję, że "Międzymiasto" też takie będzie - niekoniecznie doskonałe, najważniejsze by fascynowało.O książce - Akcja książki przebiega przeważnie w tytułowym "międzymieście" – czyli w obszarze pomiędzy stacjami miast.
Ksiązka została napisana po to, aby nie zwariować podczas kolejnych podróży służbowych. Nie jest próbą szczegółowego opisania czy skatalogowania owego niezwykłego a za razem całkiem zwyczajnego świata, ale bardziej zbiorem luźnych rozważań, anegdot, przygód przeżytych, usłyszanych, lub wydumanych w pociągach i w ich najbliższej okolicy.
Pretekstem do napisania "Międzymiasta" jest także lektura (mająca miejsce oczywiście w pociągu) książki starodawnego podróżnika Attara ibin Ibrahima, która daje autorce dystans i świeżość w patrzeniu na nasze współczesne podróżowanie.
"Międzymiasto" to książka o podróżach, o poszukiwaniu a zarazem gubieniu wszystkiego co w życiu najważniejsze – czyli o ludziach takich jak my wszyscy – zarazem niedoskonałych i fascynujących. Książka opisująca życie jakie prowadzi coraz więcej ludzi – w Polsce i na świecie. Życie w ciągłym pospiechu, nerwowej atmosferze i nieodmiennym braku czasu na wszystko. Życie zdominowane przez podróże służbowe, zagonione, niespokojne, bez chwili na wytchnienie. Jednak z drugiej strony pozwala dostrzec w nim dużo więcej niż tylko fastlife czyli życiowy fastfood, w którym nie ma już czasu na nic poza biegiem za marchewką i unikaniem kija.
Widzimy w niej ludzi szukających samych siebie, walczących o to co dla nich ważne i desperacko poszukujących normalności.
To bardzo specyficzny bedeker dworcowy – opisujący zarówno miejsca jak i ludzi – zawierający wnikliwe obserwacje i zapadające w pamięć anegdoty.
Dla tych, którzy w codziennym biegu nie przestali jeszcze na szczęście myśleć i czuć.

Autorka tej opowieści należy do plemienia technomadów – czyli beduinów nowych technologii. Z notebookiem u boku przemierza kraj w podróżach służbowych. Ruszamy więc w podróż daleką i bliską. Wysłuchujemy historii, anegdot i zwierzeń bywalców międzymiasta, razem z nimi szukając tego, co naprawdę ważne.

Agnieszka Gałuszka "Międzymiasto"; Wydawnictwo: Prószyński i S-ka; Format: 125 x 195 mm; Liczba stron: 248; Okładka: miękka; ISBN: 978-83-7469-797-2

KaHa

Tagi: Agnieszka Gałuszka, Międzymiasto, książka, technomad, podróż,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany