Przyszłość kontra przeszłość

kzarecka

2008-07-22

naostrzu_160Jeśli czyjąś powieść porównuje się do tych, które wyszły spod pióra Laury Lippman, Dennisa Lehane'a czy Quentina Tarantino, to już można sobie wiele obiecywać po takiej lekturze. Oczywiście część z nas może później tekstem być zafascynowana, a część zgorszona i rozdrażniona, że Marcusa Sakey'a porównuje się na przykład do Lippman. Jeśli jednak nie przeczytamy, nigdy się nie dowiemy. Sięgnijcie zatem po debiutanckie "Na ostrzu" i poznajcie historię człowieka, który zdołał wyrwać się z macek przestępczości. To, co piękne, nie zawsze trwa wiecznie i dlatego bohater będzie musiał zmierzyć się ze swoją przeszłością. I jeszcze kilka słów wydawcy: - Szybkie tempo akcji, nietuzinkowi bohaterowie i świetnie prowadzona fabuła to niewątpliwie atuty powieści Sakey'a.

O książce - Danny Carter i jego najlepszy kumpel, Evan, zyskali poważanie w swoim środowisku, napadając na lombardy i sklepy monopolowe. Żyli z dnia na dzień, nie myśląc o jutrze. Ale jeden skok zakończył się pechowo i potem już nic nie było takie, jak wcześniej.
Minęło kilka lat i Danny stara się zapomnieć o przeszłości. Postanowił zacząć od nowa: ma legalną pracę, ukochaną kobietę i czyste sumienie. Nie różni się od innych mieszkańców miasta. Jest uczciwy. Szczęśliwy. Dobrze mu się powodzi, przynajmniej do momentu, gdy pewnego dnia dostrzega w lustrze w zadymionym barze swego dawnego druha, przyglądającego mu się badawczo. Evan, który spędził kilka lat za kratkami, zmienił się nie do poznania. Na procesie ani słówkiem nie wspomniał o swoim wspólniku, teraz uważa, że coś mu się w zamian za to należy od dawnego kompana - i nie cofnie się przed niczym, by to wyegzekwować. Danny, widząc, że grozi mu utrata wszystkiego, co osiągnął, nie mając się do kogo zwrócić o pomoc, staje przed trudnym wyborem. Jak daleko się posunie, by chronić swoją przyszłość przed przeszłością?

Marcus Sakey "Na ostrzu"; Wydawnictwo: Sonia Draga; Format: 125 x 195 mm; Liczba stron: 360; Okładka: miękka; ISBN: 978-83-7508-028-5

KaHa

Tagi: Marcus Sakey, Na ostrzu, książka, laura lippman,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany