Najbardziej znienawidzone słowo

kzarecka

2008-07-23

salata_160Dieta, dieta, dieta. Ktoś sobie smacznie i przyjemnie żyje, aż spostrzega, że smacznie i przyjemnie nie zawsze oznacza idealnie. I teraz odstaw piwo, odstaw słodycze, odstaw smażone mięso, odstaw to i jeszcze to. Jeśli ktoś postanawia się odchudzać, na ogół przeżywa męki. I zostaje tylko śpiewanie: - Gdy widzę słodycze, to kwiczę. Wiele osób, zwłaszcza teraz, bo słońce, bo plaża, chce wyglądać jak najlepiej. Bellona wydała więc książki o dietach. I dwie z nich wydają się... bardziej przyjemne. U jednej podstawą jest wino i czekolada (cudowne, prawda?), u drugiej... Druga to już zupełne zaskoczenie. Jak napisano o niej na Diet-Blog.com: - Pozornie absurdalna i zabawna, ale pod każdym względem wybitna. Jedna z najniezwyklejszych książek o diecie odchudzającej, jakie kiedykolwiek napisano.O książce "Dieta Szangri-La" - Wyobraź sobie dietę tak łatwą i prostą jak zjedzenie łyżeczki cukru (albo wypicie lekkiej oliwy z oliwek) dziennie. Dietę, która zmniejszy twój apetyt, ochotę na jedzenie oraz w ogóle łaknienie. Dietę opartą na serii odkryć naukowych, a jednak tak prostą, że może stosować ją każdy. Dietę, której efekty zdumiewają wszystkich.

Dieta Szangri-La jest światowej sławy "autorskim" programem odchudzania. Oto jej kluczowe zalecenie: wystarczy spożywać codziennie umiarkowane ilości pewnego dość kalorycznego, ale bezsmakowego pokarmu, żeby skutecznie i trwale schudnąć.
Nie wymaga ona żadnych wyrzeczeń - ani głodzenia się, ani rezygnacji z jakichkolwiek potraw. Jest niemal spełnieniem marzeń o pigułce odchudzającej, nie rujnuje też zdrowia. Po jej zastosowaniu znikają napady łakomstwa i obżarstwa, obsesyjne myśli związane z jedzeniem, a także chęć podjadania w nocy. A co najważniejsze - nie wymaga ona zmiany nawyków żywieniowych i w zasadzie żadnego wysiłku.

Joyce Cohen (New York Times): - Jest to dieta, która odsuwa w cień inne diety. [...] Człowiek po prostu zdecydowanie czuje, że nie chce mu się jeść.

MarginalRevolution.com: - Największą zaletą metod Robertsa jest to, że każdy, kto ją stosuje, na pewno przekona się już po kilku dniach o ich skuteczności.

Seth Roberts "Dieta Szangri-La"; Wydawnictwo: Bellona; Tłumaczenie: Karolina Lossman; Format: 150 x 210 mm; Liczba stron: 176; Okałdka: miękka; ISBN: 978-83-1110-787-8


O książce "Dieta winna" -Jak być zdrowym i żyć jak najdłużej? Jak być szczupłym, nie dręcząc się ascetycznymi dietami? Oparta na rezultatach wieloletnich badań rewolucyjna i skuteczna terapia opracowana przez autora zaleca częste picie umiarkowanych ilości czerwonego wina oraz spożywanie owoców, orzechów i czekolady. Dzięki temu dostarczamy organizmowi niezbędne składniki odżywcze zapobiegające chorobom serca (w tym także zawałom), udarom mózgowym, cukrzycy, demencji - a także pewnym rodzajom nowotworów. Książka zawiera także 50 łatwych przepisów na smakowite potrawy oraz dwutygodniowy harmonogram zdrowego odżywiania.

Roger Corder "Dieta winna"; Wydawnictwo: Bellona; Tłumaczenie: Natalia Wiśniewska; Format: 150 x 210 mm; Liczba stron: 432; Okładka: miękka; ISBN: 978-83-1111-230-8

KaHa

Tagi: dieta winna, dieta szngri la, książka,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany