Jak kot z psem

kzarecka

2008-07-25

dewey_160Pamiętacie książkę "Marley i ja. Życie, miłość i najgorszy pies świata"? Historię labradora spisał jego właściciel - znany, amerykański dziennikarz. Krytycy twierdzili, że rozbawia i wzrusa do łez, a czytelnicy prawie się o nią bili (pierwsze miejsca na listach bestsellerów, bardzo dobra sprzedaż). A 18 sierpnia ukaże się u nas (co ciekawe - miesiąc przed amerykańską premierą!) książka "Dewey. Wielki kot w małym mieście" (Vicki Myron i Brett Witter). Ta również prawdziwa historia ma szansę stać się jednym z największych międzynarodowych bestsellerów 2008 roku. W "The New York Times" napisano: Marley, strzeż się!


O książce - Gdy pewnego zimowego poranka szefowa biblioteki w Spencer znajdzie w skrzyni na książki małego rudego kotka, życie całego miasteczka zmieni się na zawsze. Dewey - bo takie otrzyma imię - okaże się darem, który sprawi, że nadzieja stanie się udziałem nie tylko Vicki, ale też mieszkańców Iowa zagrożonych bezrobociem i zapomnieniem. Ta autentyczna opowieść to nie tylko dzieje niezwykłego kota, który podbił serca Amerykanów, ale też poruszająca historia ludzi i ich codziennych problemów.

Amerykańskie wydawnictwo Grand Central zapłaciło dokładnie 1 250 000 dolarów zaliczki za opowieść o rudym kocie, który przez 19 lat mieszkał w bibliotece w miasteczku Spencer w stanie Iowa. Sumę taką zdecydowało się wyłożyć po przeczytaniu próbki tekstu, o której agent literacki Peter McGuigan powiedział: - To jeden z najlepszych »proposali«, jaki czytałem w swoim życiu. Książka porównywana jest przez amerykańskiego wydawcę do zekranizowanej przez Clinta Eastwooda bestsellerowej powieści Roberta Jamesa Wallera Co się wydarzyło w Madison County. W przeciwieństwie jednak do niej dzieje kota Deweya są jak najbardziej prawdziwe.

Fragment
Jak mocno obecność zwierzęcia może oddziaływać na rzeczywistość? Na życie ilu osób wywiera wpływ? Czy porzucony mały kotek jest w stanie przemienić niepozorną bibliotekę w ulubione miejsce spotkań ludzi i turystyczną atrakcję? Czy może urozmaicić życie w typowym małym amerykańskim mieście, zjednoczyć cały region i w końcu zasłynąć w świecie? Nie będziecie w stanie odpowiedzieć na te pytania, póki nie poznacie historii cudownego kota bibliotecznego ze Spencer w stanie Iowa imieniem Dewey.

Viki Myron, Brett Witter "Dewey. Wielki kot w małym mieście"; Wydawnictwo: Znak; Tłumaczenie: Maria Makuch; Format: 124 x 195 mm; Liczba stron: 280; Okładka: miękka; ISBN: 978-83-240-1012-7

KaHa

Tagi: Viki Myron, Brett Witter, Dewey, Wielki kot w małym mieście, fragment, książka,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany