[*]

kzarecka

2008-07-30

pausch_160Kiedy coś spieprzysz, przeproś - powiedział Randy Pausch. Jak nazwać to, co się stało? Przecież nie można powiedzieć, że Pausch coś spieprzył. I nie można kazać mu, za to przepraszać. Takie jest życie - choć to okrutne sformułowanie. Odszedł. Randy Pausch, profesor Carnegie Mellon University, który zainspirował miliony ludzi swoim "Ostatnim wykładem", zmarl 25 lipca. Miał jedyne 47 lat. Jego wykład stał się fenomenem, książka bestsellerem, sam Pausch kimś na kształ gwiazdy. I w świetle sławy odszedł.
Randy Pausch stał się sławny z powodu swojego Ostatniego wykładu. 8 września 2007 roku mając świadomość nieuleczalnej choroby Randy Pausch wygłosił dla audytorium 400 studentów Carnegie Mellon University wykład pod tytułem "Jak spełniłem swoje marzenia z dzieciństwa". W swoim głęboko poruszającym i pełnym humoru wykładzie opowiadał jak udało mu się spełnić takie marzenia jak: zostać zawodowym graczem futbolu, doświadczyć stanu nieważkości i pracować dla Disneya. Podczas wykładu zwrócił uwagę na to, aby szukać w innych ludziach dobra, ciężko pracować aby przezwyciężyć trudności i żyć pełnią życia. Jeśli żyjesz we właściwy sposób, karma sama o siebie zadba- powiedział Pausch. "Marzenia same się spełnią" - wideo z nagraniem wykładu pojawiło się na niezliczonych stronach w sieci www i obejrzały go miliony. W ślad za tym przyszły takie programy jak Oprah Winfrey Show, Dzień Dobry Ameryko na ABC i główne wydanie wiadomości Evening News w CBS. Wydana w kwietniu tego roku książka Ostatni wykład napisana wspólnie z Jeffem Zaslowem, dziennikarzem The Wall Street Journal stała się mega bestsellerem, a prawa do jej wydania sprzedano do 16 krajów, w tym również do Polski.

Randy pozostawił żonę i trójkę dzieci: Chloe, Dylana i Logan.

Pausch był współzałożycielem Entertainment Technology Center i prowadził badania które stworzyły Alice, rewolucyjny sposób nauczania programowania komputerowego. Był ceniony w środowisku akademickim za swoje wyjątkowe interdyscyplinarne podejście łączące ścisłą współpracę artystów, dramaturgów i projektantów z naukowcami informatykami.

Uniwersytet Carnegie Mellon utworzył Fundusz Pamięci Randy Pauscha, którego celem będzie zapewnienie ciągłości prac nad projektem Alice.

KaHa

Kiedy coś spieprzysz, przeproś - o wykładzie + link do niego

O Ostatnim nie po raz ostatni - o książce, która stała się bestsellerem

Tagi: Randy Pausch, Ostatni wykład, książka, jeffery zaslow,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany