On czy ona?

kzarecka

2008-07-31

ch322opak_czy_dziewczyna_160Po pierwsze - bardzo ciekawa okładka. Prosta, ale jakże przyciągająca. I te kolory - niby normalne przypisanie: róż - dziewczynka, błękit - chłopiec. A jednak tu przemawiają jeszcze mocniej. Po drugie - pomysł na książkę. On - gej, ona - hetero. Przyjaciele. I co? Bedzie jak zwykle - któreś się w którymś zakocha? Nie. Tak łatwo tu nie będzie. "Chłopak czy dziewczyna?" to zabawna i inteligentna opowieść. I jeszcze autorzy. Liczba mnoga, gdyż powieść napisały dwie osoby: kobieta (Lisa Papademetriou) i mężczyzna (Chris Tebbetts). Przyjaciele? Być może. A orientacja? Czort wie! Choć właściwie, czy to ważne?O książce - Marcus i Frannie mówią o sobie "bliźnięta jednomózgowe" - i nie tylko dlatego, że każde z nich marzy o znalezieniu wymarzonego chłopaka. Są oryginalni, niezależni i doskonale się uzupełniają: Marcus jest gejem, ale to Frannie łatwiej mówić o jego orientacji, Frannie jest heteroseksualna, ale to Marcus lepiej potrafi prowadzić rozmowę na czacie, by zaintrygować chłopaka. Posuwa się jednak za daleko: zaczyna podszywać się pod Frannie, żeby rozmawiać sam na sam z jej wybrankiem - i... zakochuje się po uszy.

"Chłopak czy dziewczyna?" to klasyczna opowieść o miłości i o pomieszaniu tożsamości, niezwykle zabawna, pełna zwrotów akcji i inteligentnych dialogów. Jest wyjątkowa także z innego powodu - homoseksualizm jednego z głównych bohaterów nie jest tu potraktowany jako problem - jest po prostu elementem świata nastolatków.

Lisa Papademetriou, Chris Tebbetts "Chłopak czy dziewczyna?"; Wydawnictwo: Znak; Tłumaczenie: Mateusz Borowski; Format: 125 x 205 mm; Liczba stron: 256; Okładka: miękka; ISBN: 978-83-240-1008-0

KaHa

Tagi: Lisa Papademetriou, Chris Tebbetts, Chłopak czy dziewczyna, książka,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany