Tajemniczy symbol

kzarecka

2008-08-01

sanktuarium_160Znany z "Ostatniego templariusza" - książki, którą porównywano z "Kodem Leonarda da Vinci". Oczywiście owe porównanie przyniosło Raymoundowi Khoury'emu raczej więcej złego niż dobrego (choć należy dodać, że było też sporo czytelników, którzy i powieści, i autora bronili; dla tej części "Ostatni..." był wyjątkową opowieścią i z pewnością wartą zgłębienia). Teraz mamy kolejną propozycję od Khoury'ego - "Sanktuarium". Neapol 1750 i Bagdad 2003. Co łączy te dwa miasta i daty?
O książce - Neapol, 1750 rok. W środku nocy do pałacu markiza wpada trzech uzbrojonych w szpady mężczyzn. Ich przywódca, książę San Severo, oskarża gospodarza o to, że jest oszustem, i żąda od markiza wydania strzeżonego przez niego sekretu. W wyniku walki, jaka się wywiązuje, fałszywy markiz ucieka po dachach miasta, zostawiając za sobą płonący pałac i szalejącego z gniewu księcia, opętanego odtąd obsesją odnalezienia za wszelką cenę zbiega.
Bagdad, 2003 rok. Oddział wojskowy w czasie wypełniania rutynowej misji dokonuje przerażającego odkrycia: natrafia na supernowoczesne tajne laboratorium, w którym śmierć poniosło wiele ofiar - mężczyzn, kobiet i dzieci, obiektów makabrycznych eksperymentów medycznych. Poszukiwany przez wojsko tajemniczy naukowiec, prawdopodobnie pracujący nad bronią biologiczną i znany wyłącznie jako "hakim", czyli lekarz, ucieka, zabierając ze sobą przerażającą prawdę na temat swojej pracy. Zostaje po nim tylko zagadkowa wskazówka: okrągły symbol węża zjadającego własny ogon.
Kiedy potęga symbolu wydobywa się na światło dzienne, odsłaniając setki lat ścielącego się w ślad za nim spustoszenia, pewna niczego niepodejrzewająca kobieta znajduje się nagle w samym środku spisku, który może odmienić na zawsze losy świata.

W mistrzowskich rękach Raymounda Khoury'ego "Sanktuarium" staje się taką samą skarbnicą trzymających w napięciu i rozwijających się w oszałamiającym tempie wydarzeń oraz kontrowersyjnej wiedzy, co jego międzynarodowy bestseller "Ostatni templariusz".

Raymound Khoury "Sanktuarium"; Wydawnictwo: Sonia Draga; Format: 145 x 205 mm; Okładka: miękka; ISBN: 978-83-7508-091-9

KaHa

Tagi: Raymound Khoury, Sanktuarium, ostatni templariusz, książka,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany