Dzwon... Zygmunta

kzarecka

2008-08-08

ksiegakobiecych_160Kręgiel, Kielich, Klepsydra, Rożek, Wiolonczela, Jabłko, Kolumna, Dzwon, Wazon, Cegła, Lizak, Gruszka. Pytanie do kobiet: - Która nazwa najbardziej wam się podoba? Otóż, prawdopodobnie!, należymy do którejś z tych kategorii. Precyzując - nasza sylwetka należy. Mnie ciekawi, co z sylwetkami, że tak to określę, niestandardowymi? Przykład - kobieta w ciąży. Może wymyślimy jakąś nazwę? Matrioszka? Wracając do tematu, na rynku ukazał się rodzaj podsumowania popularnego programy telewizyjnego "Trinny i Susannah rozbierają", czyli publikacja "Księga kobiecych sylwetek".


O książce - Uzupełnia i poszerza porady, jakich najsłynniejsze brytyjskie stylistki udzielają w programie "Trinny & Susannah rozbierają Wielką Brytanię". Jaką masz sylwetkę? Trinny i Susannah wyodrębniły dwanaście typów sylwetki, by pomóc kobietom w dobieraniu strojów. Sprawdź, kim jesteś: Kręglem, Kielichem, Klepsydrą, Rożkiem, Wiolonczelą, Jabłkiem, Kolumną, Dzwonem, Wazonem, Cegłą, Lizakiem czy Gruszką? Zastosuj zasady opracowane dla twojego typu sylwetki, a przeobrazisz się w kobietę o doskonałych kształtach.

Trinny i Susannah w swoich programach telewizyjnych, książkach i poradach publikowanych w prasie rozwiązują problemy, które mają tysiące kobiet - problemy z ubieraniem się. Dzięki ich radom kobiety zmieniają na korzyść swój wizerunek i nabieraja pewności siebie. Przygotowując Księgę kobiecych sylwetek, zamiast profesjonalnych modelek, zaprosiły do współpracy zwyczajne kobiety i pokazały na ich przykładach, że do każdej figury można dobrać takie ubranie, które uwypukli wszystkie jej atuty i ukryje wady. Cały sekret tkwi w rozpoznaniu typu sylwetki i stosowaniu właściwych dla niej zasad komponowania stroju. Kręgiel, Kielich, Klepsydra, Rożek, Wiolonczela, Jabłko, Kolumna, Dzwon, Wazon, Cegła, Lizak, Gruszka - oto dwanaście typów kobiecej sylwetki. Dzięki zdjęciom i prostym wskazówkom rozpoznasz, która z tych sylwetek to ty. A potem, dzięki radom i propozycjom autorek, nauczysz się tak komponować swoje stroje, aby zawsze wyglądać wystrzałowo. Poznasz także sprytne sposoby na wykorzystanie tego, co już posiadasz, innymi słowy, co możesz zrobić z ubraniami, które straszą w twojej szafie, bo są niedopasowane albo niemodne.
Obie stylistki opowiadają w tej książce także o swoich błędach w dziedzinie stylu i elegancji i zdradzają, w jaki sposób nauczyły się ubierać odpowiednio do swoich sylwetek.

Trinny Woodall i Susannah Constantine to najsłynniejsze brytyjskie stylistki. Trinny rozpoczynała karierę w londyńskim City, a Susannah, zanim odkryła modę, pisała o samochodach i krykiecie. Wspólnie wpadły na pomysł stworzenia stałej rubryki poświęconej modzie, która ukazywała się w "Daily Telegraph" przez pięć lat. Przez dwa sezony występowały w telewizji kablowej, po czym rozpoczęły współpracę z BBC i stworzyły kultowy cykliczny program Jak się nie ubierać, pokazywany przez stacje telewizyjne całego świata. Ich programy oglądać można także w TVN Style. Trinny i Susannah napisały kilka książek, wszystkie stały się bestsellerami.

Trinny Woodall, Susannah Constantine "Księga kobiecych sylwetek"; Wydawnictwo; Rebis; Tłumaczenie: Katarzyna Karłowska; Format: 128 x 197 mm; Liczba stron: 272; Okładka: miękka; ISBN: 978-83-7510-277-2

KaHa

Tagi: Trinny Woodall, Susannah Constantine, Księga kobiecych sylwetek, ksiązka, program,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany