Najlepsza powieść

kzarecka

2008-08-11

najlepsza_powie347263_160.Czy "Cmentarzysko" jest najlepszą powieścią? Krytycy uważają, że tak. A przynajmniej można pomyśleć w ten sposób, patrząc na nagrody, które owa powieść zgarnęła na półkę Michaela Connelly'ego: Anthony Award i Barry Award. I choć było to już pięć lat temu, wszyscy fani dobrego kryminału (bądź ci bardziej wtajemniczeni - fani Harry'ego Boscha) powinni po tę książkę sięgnąć. Dlaczego? Wystarczyłoby rzec: - Bo to Connelly. Można jednak dowiedzieć się o "Cmentarzysku" nieco więcej i niezwykle świadomie podjąć identyczną decyzję.O książce - Kiedy pies jednego z mieszkańców okolicy Hollywood Hills znajduje kość, wydaje się, że nie ma w tym nic nadzwyczajnego. Ale właściciel zwierzęcia – emerytowany lekarz – rozpoznaje w zdobyczy pupila ludzkie szczątki. Policja podczas przeszukiwania terenu odkrywa niemal kompletny szkielet chłopca. Badania kryminalistyczne ujawniają, że ofiara została zamordowana kilkanaście lat wcześniej, a za życia była regularnie maltretowana.
Detektyw Harry Bosch rozpoczyna śledztwo, by rozwikłać mroczną zagadkę sprzed lat, ale po upływie tak długiego czasu dochodzenie jest niezwykle trudne, a Departament Policji Los Angeles naciska, by jak najszybciej zamknąć sprawę.

Michael Connelly "Cmentarzysko"; Wydawnictwo: Prószyński i S-ka; Tłumaczenie: Marek Mastalerz; Format: 142 x 202 mm; Liczba stron: 328; Okładka: miękka; ISBN: 978-83-7469-811-5

KaHa

Tagi: Michael Connelly, Cmentarzysko, ksiązka, anthony award,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany