Zbędnik niezbędnik

kzarecka

2008-08-20

zb281dnik_niezb281dnik_160Niezbędników inteligenta było już wiele. A co ze zbędnikami? Przyznaję, że nie kojarzę. I gdy czytam zapowiedź "Zbędnika inteligenta" zaczynam marzyć, by stał się niezbędnikiem. Eliza Sarnacka-Mahoney zebrała tyle niepotrzebnych (bądź szalenie potrzebnych) zagadnień, że... dla każdego coś miłego. Mnie na przykład interesuje, z ilu cegieł zbudowana Pałac Kultury i Nauki (ale to z pewnością dlatego, że od dzieciństwa mam słabość do Pekinu). W "Zbędniku..." znajdziecie jednak wiele innych odpowiedzi (choćby dlaczego czubek noża jest zaokrąglony).


O książce - Ile wąsów ma kot? Ile wody może wypić wielbłąd? Dlaczego noże stołowe mają zaokrąglone czubki? Ile kilometrów włosów rośnie przeciętnemu człowiekowi w trakcie życia? Z ilu cegieł zbudowano Pałac Kultury? Ile lat miał najmłodszy papież w chwili rozpoczęcia pontyfikatu? Kompendium wiedzy... zbędnej, bez której można spokojnie żyć. Ponieważ jednak ciekawość ludzka nie ma granic, korci nas czasem, by dowiedzieć się, ile osób może uśmiercić jeden gram jadu kobry królewskiej albo jaki kontynent ma najdłuższe wybrzeże. Czyj alfabet jest najkrótszy? "Zbędnik inteligenta" to kilkaset zagadnień w kilkunastu działach: zbędnik faktów i ciekawostek, zbędnik wiedzy o wynalazkach, zbędnik wiedzy o zwierzętach, zbędnik wiedzy o ciele i zdrowiu, zbędnik obyczajów, zbędnik fobii i manii, zbędnik wiedzy o celebrytach, zbędnik literatury i sztuki, zbędnik historyczny, zbędnik geograficzny, zbędnik etymologiczny, zbędnik wszystkich świętych, zbędnik cytatów.

Eliza Sarnacka-Mahoney "Zbędnik inteligenta"; Wydawnictwo: Nowy Świat; Format: 145 x 205 mm; Liczba stron: 208; Okładka: miękka; ISBN: 978-83-7386-306-4

KaHa

Tagi: Eliza Sarnacka Mahoney, Zbędnik inteligenta, niezbędnik, książka,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany