Batman... forever

kzarecka

2008-08-26

batman..._forever_160"Oficjalna książka towarzysząca filmowi" - taki napis znajduje się na okładce powieści "Mroczny rycerz". Publikacja, której autorem jest Dannis O'Neil, powstała na podstawie scenariusza Jonathana Nolana, Christophera Nolana i Davida S. Goyera. Nowy film o Batmanie zbiera sporą widownię. Osobiście się temu nie dziwię (uwielbiałam... Czy tańczyłeś z diabłem w bladym świetle księżyca?... Michaela Keatona, Jacka Nicholsona, ach!). "Mroczny rycerz" to jednak również doskonale kreacje: Heatha Ledgera i Christiana Bale'a. Dość dobrą reklamę robi także tak zwana "klątwa mrocznego rycerza" (odtwórca roli Jokera nie żyje; a Luciusa Foxa - Morgan Freeman - miał groźny wypadek samochodowy). Czy książka dorówna filmowi? Najważniejsze, że jest, bo od kilku tygodni karmiono nas tylko kilkustronicowymi komiksami z serii Mrocznego.

O książce - Książka dla dorosłych wielbicieli Batmana i literatury science fiction. Batman - strażnik Gotham City - nie ustaje w wysiłkach, by z pomocą policji zaprowadzić w mieście porządek i przywrócić ludziom nadzieję. Jest jednak ktoś, kto ma odwagę kpić z wysiłków Batmana. Ktoś z dość osobliwym poczuciem humoru. Człowiek, który w miejscu każdego przestępstwa pozostawia kartę, na której widnieje jego groteskowy uśmiech? Joker!

batmanijoker_420
Foto - źródło: Filmweb.pl

Dennis O'Neil "Mroczny rycerz"; Wydawnictwo: Siedmioróg; Format: 148 x 210 mm; Liczba stron: 304; Okładka: miękka; ISBN: 978-83-7568-096-6

KaHa

Tagi: Dennis ONeil, Mroczny rycerz, książka, film, batman,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany