Paragraf 1 - Nie zdradzaj

kzarecka

2008-08-26

paragraf_1__nie_zdradzaj_160Clive Cussler (no proszę, już drugi raz dziś o nim mowa) stwierdził: - Christopher Reich to klasyk thrillerów szpiegowskich XXI wieku. Autora uważa się za kontynuatora tradycji Ludluma (dwa zdania a już dwa wielkie nazwiska stoją przy Reichu). Wychwalany pod niebiosa za swój debiut ("Konto numerowane") wciąż trzyma się w ścisłej czołówce poczytnych i bardzo lubianych pisarzy. Dziś o "Kodeksie zdrady" - książce, w której bohater musi odkryć prawdę o zmarłej tragicznie żonie (najczęściej bywa odwrotnie: mąż umiera, a żona dowiaduje się, że żyła z zupełnie sobie obcym mężczyzną).


O książce - Wielka mistyfikacja, podwójni agenci i samotny amator w świecie zawodowych zabójców. Jest lekarzem. Nie miesza się do polityki. Ale staje się głównym podejrzanym w przerażającym globalnym spisku... Doktor Jonathan Ransom sądził, że po latach małżeństwa wie o swojej pięknej żonie wszystko. Aż do dnia jej tragicznej śmierci w szwajcarskich Alpach, kiedy w bagażu Emmy znalazł kluczyki do nowego mercedesa, sto tysięcy franków szwajcarskich i paszport z jej zdjęciem... na zupełnie inne nazwisko. Nagle wszystko wokół okazało się grą pozorów. Przyjaciele stali się wrogami. Jonathan musi odkryć, kim naprawdę była jego żona - nie tylko, żeby znaleźć spokój, ale żeby przeżyć.

Christopher Reich "Kodeks zdrady"; Wydawnictwo: Amber; Format: 145 x 205 mm; Liczba stron: 304; Okładka: miękka; ISBN: 978-83-241-3128-0

KaHa

Tagi: Christopher Reich, Kodeks zdrady, książka, ludlum, cussler,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany