Baśnie barda Beedle

kzarecka

2008-08-28

ba347nie_barda_beedle_160Kiedy sobie myślę o najnowszej publikacji JK Rowling, przypomina mi się opowieść z dzieciństwa: Bóg stworzył świat w sześć dni, a siódmego odpoczywał. Autorka Harry'ego Pottera napisała i zilustrowała własnoręcznie siedem egzemplarzy "The Tales of Beedle the Bard". Sześć rozdała (To ma być wyraz podziękowania sześciu kluczowym osobom, bez których Harry Potter nigdy by się nie narodził albo nie byłby taki sam - powiedziała), siódmy wystawiła na aukcję. Rekordową kwotę postanowiła dać spółka Amazon.com. Pieniądze zostały następnie przekazane fundacji charytatywnej The Children's Voice. Jest jednak jeszcze lepsza informacja (szczególnie dla fanów Rowling) - ta limitowana książka pójdzie w masówkę. Premierę zaplanowano na 4 grudnia 2008 roku. Czy u nas pojawi się również w tym terminie?


rowling1

Informacja od polskiego wydawcy HP (Media Rodzina): - W związku z zapowiedzianą jeszcze w tym roku światową premierą charytatywnego zbioru czarodziejskich opowieści zatytułowanych "The Tales of Beedle the Bard", autorstwa J.K. Rowling, pragniemy poinformować, że fundacja The Children’s High Level Group, której autorka "Harry’ego Pottera" jest współzałożycielką, przesłała do nas propozycję wydania książki w Polsce.

rowling2

Zyskujemy dzięki temu szansę na włączenie się do działań mających na celu pomoc dzieciom cierpiącym biedę i niedostatek w Europie Wschodniej. Oferta dotyczy wersji tradycyjnej, to jest poprzedzonej wstępem autorki i opatrzonej komentarzami prof. Albusa Dumbledore’a, jak również czarno-białymi szkicami J.K. Rowling. W tej chwili jesteśmy w trakcie rozmów dotyczących warunków zakupu licencji na ten tytuł. Po ich zakończeniu będziemy mogli podać szczegóły dotyczące daty polskiej premiery, parametrów edytorskich książki i jej charytatywnej misji.

rowling3
Skany z "Baśni barda Beedle'a" - źródło: Snitchseeker.com

KaHa

Tagi: Baśnie barda Beedle, The Tales of Beedle the Bard, rowling, książka,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany