Odd Thomas

kzarecka

2008-08-29

oddt_homas_160Odd Thomas - bohater książek Deana Koontza. Odd Thomas - młody chłopak, który ma dar widzenia duchów. Poznajemy go w powieści o szalenie wymyślnym tytule... "Odd Thomas". Następnie przemieszczamy się z nim do kolejnej odsłony zatytułowanej równie niesamowicie "Dar widzenia". I wreszcie "Braciszek Odd" (znowu niezbyt wymyślnie, ale tym razem czymś intrygujacym powiewa). Jeśli ktoś lubi Cobena, Kinga i "Z Archiwum X" ( serię określano jako "coś pomiędzy" wymienionymi), propozycje Koontza powinny trafić na podatny grunt. Dziś o trzeciej z opowieści o Thomasie. Tym razem chłopak trafia do zakonu (i z tytułem wszystko jasne).


O książce - Odd Thomas jest obdarzony "szóstym zmysłem" - potrafi rozmawiać z duchami ludzi, którzy odeszli. W poszukiwaniu wytchnienia zawędrował do klasztoru św. Bartłomieja, gdzie spodziewał się znaleźć odrobinę spokoju. Na próżno. Tajemniczo znika jeden z mnichów. W trakcie jego poszukiwań Odd dostrzega istotę złożoną z ruchomych kości. Jeden z uczniów przyklasztornej szkoły, autystyczny Jacob, ostrzega go przed grożącą mu śmiercią. Mnożą się złe omeny, poltergeist bije w dzwon, a na dachu pojawia się zjawa śmierci. Czy faktycznie jest to działanie sił nieczystych, czy może jednak za wszystkim stoi istota ludzka?

Dean Koontz "Braciszek Odd"; Wydawnictwo: Albatros; Tłumaczenie: Maria Frąc; Tłumaczenie: 125 x 195 mm; Liczba stron: 368; Okładka: miękka; ISBN: 978-83-7359-722-8

KaHa

Tagi: Dean Koontz, Braciszek Odd, książka, coben,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany