Świat bez Lemańskiej

kzarecka

2008-09-03

346wiat_bez_lema324skiej_160Niestety kolejna smutna wiadomość - 31 sierpnia zmarła Hanna Lemańska-Węgrzecka. Psycholog, socjoterapeutka, dla wielu jednak przede wszystkim pisarka, autorka między innymi "Jak będąc kobietą w dowolnym wieku zepsuć życie sobie i innym. Poradnik dla początkujących". Słowo pisane - dowcipne i inteligentne. Jej słowo... Jaki będzie świat bez Lemańskiej? Z pewnością ani nie lepszy, ani nie ciekawszy, ani bardziej kolorowy. I na pewno dla rodziny autorki, znajomych i czytelników już nie taki sam...



W swoich książkach Hanka Lemańska po mistrzowsku kreśliła portrety kobiet w codziennych i tych mniej typowych sytuacjach życiowych. Pisała tyleż dowcipnie, co inteligentnie. Stosowała swoistą terapię śmiechem, czego przykład odnajdujemy w jej ostatnim bestsellerowym poradniku "Jak będąc kobietą...". Przewrotnie i ironicznie przedstawiła w nim wszystko to, co sprawia, że życie kobiet wydaje się dużo bardziej gorzkie niż słodkie. Wykorzystując ogromną wiedzę psychologiczną, podaną lekko i niekonwencjonalnie, potrafiła skłonić do refleksji i pogłębiania samoświadomości.

Hanka Lemańska (o swojej książce): - Ja również próbowałam zepsuć sobie życie, ale mi nie wyszło. Znam natomiast wiele kobiet, którym się to prawie udało. Jeśli więc pozbierać ich historie, połączyć w całość sposoby, których się imały, to przepis na sukces w tej dziedzinie mamy zapewniony.

"Skoro jest okazja, zepsujmy sobie życie" - o książce "Jak będąc kobietą..." (PL)

Foto autorki - Michał Węgrzecki

KaHa

Tagi: hanna lemańska, poradnik, książka, węgrzecki,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany