Lepszy od Eragona?

kzarecka

2008-09-08

lepszy_od_eragona_160Czy "Sprzysiężenie Czerwonego Wilka" jest lepsze od "Eragona"? Tego jeszcze nie wiemy, ale, ale (!) już niedługo każdy z nas będzie mógł się o tym przekonać sam. 19 wześnia ukaże się książka rozpoczynająca nową trylogię dla młodzieży. Polecana przez wydawcę "Eragona". Hit wydawniczy na Zachodzie, o którego prawa biło się już kilka państw. My, jak widać, w owej bitwie stanęliśmy po stronie zwycięzców. A co nas czeka? Niesamowita podróż, w którą zabierze nas Robert Redick. Po "Sprzysiężenie..." powinien sięgnąć każdy z nas. Z wielu powodów. Podać choć jeden? Proszę bardzo - na Redicka wpływ miał Scott Lynch. Jak dla mnie wystarczy.


O książce - Wiadomość nadzwyczajna MS Chathrand zaginął na morzu. Wielu obawia się, że Wspaniały Żaglowiec i osiemset dusz spotkał Tragiczny Koniec. Cesarski Statek Kupiecki Chathrand (znany też jako Wspaniały Żaglowiec, Wietrzny Pałac, Największa Słabostka Jego Zwierzchności i tak dalej) zaginął na pełnym morzu - jak się obawiamy - z całą załogą. Chathrand, który ostatni raz zawinął do portu na Simji, ruszył w rejs dwanaście tygodni temu w czasie najłagodniejszego z letnich szkwałów i zmierzał do macierzystego portu w Etherhorde, z sześciuset żeglarzami, setką cesarskich marynarzy, sześćdziesięcioma smołownikami oraz najrozmaitszymi pasażerami, począwszy od nisko urodzonych, a skończywszy na szlachetnie urodzonych. Rozliczne plotki także nie są w stanie zdusić powszechnej wrzawy wokół pytania: Jakie nieszczęście zawisło nad tym Statkiem Statków?

Pazel Pathkendle, dzięki czarom matki obdarzony Darem, który okazał się także przekleństwem. Thasha, córka ambasadora cesarza, która wbrew swej woli ma przypieczętować przymierze między cesarstwami. Nilus Rose, okrutny kapitan. Mistrz szpiegów, Sandor Ott, i jego zabójcy. I na samym dole, między pokładami ukryci wśród szczurów ixchele. Wszyscy znaleźli się na Chathrandzie. Oto ich historia.

"Sprzysiężenie Czerwonego Wilka" to wielka historia magicznej podróży i tajemniczego zniknięcia okrętu na pełnym morzu. Wspaniały początek nowej trylogii dla młodzieży. Cudowna pod każdym względem: wizjonerska, wielopłaszczyznowa fabuła, wyraziście zarysowane postaci. Książka, od której nie można się oderwać. Prawa do powieści sprzedano do Niemiec, Polski, Hiszpanii, Francji i Rosji.

"Sprzysiężenie Czerwonego Wilka" wydane 1 lutego 2008 roku przez Gollancz zostało uznane za kolejne wielkie odkrycie literackie i otrzymało wspaniałe recenzje. Powieść uważana jest za świeży powiew w literaturze młodzieżowej, dzięki połączeniu powieści marynistycznej z elementami fantasy , humorem i przygodą. Krytycy wskazują na wpływ Scotta Lyncha - autora m.in. bestsellerowych "Kłamstw Locke'a Lamory", Wśród bohaterów oprócz ludzi występują również obdarzone inteligencją zwierzęta. Na potrzeby książki autor stworzył kilka języków, którymi posługują się bohaterowie książki. Wspaniałe połączenie intrygi politycznej z magią, przygodą i powieścią marynistyczną uczyniły z tej książki przebój wydawniczy na Zachodzie.

Robert Redick "Sprzysiężenie czerwonego wilka"; Wydawnictwo: Mag; Tłumaczenie: Małgorzata Strzelec; Format: 135 x 205 mm; Liczba stron: 472; Okładka: miękka; ISBN: 978-83-7480-105-8

KaHa

Tagi: Robert Redick, Sprzysiężenie czerwonego wilka, książka, eragon,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany