Pulp Fiction w świecie zwierząt

kzarecka

2008-09-08

pulp_fiction_w_347wiecie_zwierz261t_160Takie słowa widnieją na okładce powieści makabryczno -humorystycznej zatytułowanej "Upoluj, bo upolują Ciebie. Rok z życia straaasznie wrednego gronostaja". Jak zapewnia wydawnictwo, będzie strasznie i śmiesznie. Poleje się krew, będziemy świadkami okrucieństwa i ostrej walki o przetrwanie. A wszystko zostanie przyprawione sporą dawką czarnego humoru. Czy wierzyć na słowo, że sporo zwierząt straciło życie albo zdrowie, zanim Chips Hardy (laureat British Comedy Award) ukończył tę powieść? Oj tak! Osobiście w swoim życiu miałam "elektroniczny" epizod z rozchodnikiem - choć to rodzaj rośliny a nie zwierzęcia, miałam ochotę oblać ekran monitora... randapem.


O książce - Rok z życia gronostaja. Nie będzie romantycznych uniesień. Będzie krew, okrucieństwo i walka o przetrwanie. I trochę czarnego humoru... W roli głównej:
Maks - młody gronostaj, wykwalifikowany zabójca
W pozostałych rolach:
Stan - wróbel, bardzo ostrożny facet, wraz z żoną i dalszą rodziną
Brian i Ray - wrony, dwaj bracia, niezłe bandziory
Wald - jeż, wieczny optymista
Catherine - sowa, mroczny łowca
Donna - króliczka, łatwowierna panienka
Księżna, Miranda i Angela - świnie (jak to świnie)
Oraz:
Myszy, kos, ludzie, koty i inni.

Fragment
Maks patrzył jak wróbel Stan, jego żona Jean, no i szwagier Morris z rezygnacją dziobali jakieś okruszyny, leżące pod śmietnikiem. Co chwila któreś z nich łapało coś w dzióbek - tylko po to, by to wypluć. Nie było jedzenia. Nadeszły ciężkie czasy. Zimno jak cholera. Maks w myślach obliczał odległość dzielącą go od Morrisa. Musiał wziąć pod uwagę element zaskoczenia, opór zziębniętych mięśni i nieunikniony spadek koncentracji, zawsze występujący po długiej głodówce. Przy właściwym odbiciu, Morris by nawet nie wiedział, co mu się przytrafiło.

Chips Hardy "Poluj, bo upolują ciebie"; Wydawnictwo; Amber; Format: 145 x 205 mm; Liczba stron: 256; Okładka: twarda; ISBN: 978-83-241-3160-0

KaHa

Tagi: Chips Hardy, Poluj bo upolują ciebie, fragment, książka, pulp fiction,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany