Uciekaj moje serce

kzarecka

2008-09-11

uciekaj_moje_serce_160Od Afganistanu do Zimbabwe. Każdy kraj opisany i zaprezentowany. I co ważne - każdemu poświęcono tyle samo miejsca. A wszystko - i to najciekawsza informacja - wzbogacone o zdjęcia. Dokładniej rzecz ujmując - o 1200 zdjęć! Chcecie więcej liczb? Proszę bardzo: 230 przedstawionych państwa, 444 strony albumu, ponad 500 tysięcy sprzedanych egzemplarzy na świecie. Ale, ale! Cytując wydawnictwo: - To nie jest encyklopedia. To nie jest rocznik statystyczny. To nie jest wyczerpujące opracowanie. To nie jest książka politycznie poprawna. To jest subiektywne opisanie świata. Panie i Panowie, "Księga podróży" jest już w Polsce.


O książce - Efekt doświadczenia i wiedzy autorów, redaktorów, fotografów i ekspertów pracujących od lat dla wydawnictwa Lonely Planet. To album opracowany przez podróżników dla podróżnika - tkwiącego w każdym człowieku.
"Księga podróży" to subiektywne opisanie świata, poszczególnych państw czy codziennego życia we wszystkich zakątkach globu za pomocą niewielu – zaskakujących czasem - słów i wielu staranne dobranych zdjęć. Na zdjęciach nie ma pocztówkowych widoków, ale są ludzie, scenki z codziennego życia, a także krajobrazy, architektura, detale, często nie te, których moglibyśmy się spodziewać. Książka wyraża to, czym powinien odznaczać się każdy podróżnik: szacunek do opisywanej rzeczywistości, ciekawość, wrażliwość i poczucie humoru.
Kraje ułożone są alfabetycznie począwszy od Afganistanu po Zimbabwe. Nie ma znaczenia położenie geograficzne, klimat, historia, kultura, rola na arenie międzynarodowej. Prezentacja każdego kraju – nawet najmniejszego i najbiedniejszego – zajmuje tyle samo miejsca. W opisie znajdziemy krótką charakterystykę, kilka danych statystycznych, informacje o najlepszej porze na podróż, wskazanie największych atrakcji, ciekawostki czy orientacyjną mapę. Całość dopełniają realistyczne, piękne zdjęcia.
W ten sposób wszystkie zakątki świata - supermocarstwa, takie jak Stany Zjednoczone Ameryki, i biedna Angola czy maleńkie San Marino - stają się w oczach czytelnika tak samo ważne, inspirujące, warte poznania. Alfabetyczny układ powoduje, że koło siebie znajdują się kraje o odmiennej kulturze i położeniu na innym kontynencie, w innej strefie klimatycznej. Ten kontrast podkreśla "demokratyczne" przesłanie, że każde miejsce na ziemi jest interesujące i ma swoje miejsce w geografii i historii świata.

Publikacja mobilizuje do pogłębiania wiedzy o świecie, zachęca do poznania i inspiruje do podróży oraz skłania do marzeń. Sprawia, że chcemy zobaczyć na własne oczy opisywane kraje i poznać ich mieszkańców. Jak stwierdzono w jednej z recenzji, ten niezwykły album najlepiej studiować w deszczowe popołudnie z filiżanką kawy w jednej dłoni i paszportem w drugiej – na wypadek, gdyby komuś przyszła chęć ucieczki z kraju.
Świat wydaje się coraz bardziej niezrozumiały, coraz bardziej niebezpieczny, coraz bardziej obcy. "Księga podróży" przypomina nam, że jest on również piękny, niezwykły, fascynujący.

"Księga podróży"; Wydawnictwo: Pascal; Format: 230 x 305 mm; Liczba stron: 446; Okładka: miękka; ISBN: 978-83-7513-345-5

KaHa

Tagi: Księga podróży, album, książa, pascal,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany