Premierowy King

kzarecka

2008-09-15

premierowy_king_160.Jakże miło dopuścić do uszu taką wiadomość - 18 września na księgarskich półkach pojawi się po raz pierwszy w Polsce (to ważne, bo wznowień innych powieści było niezliczenie wiele) światowy bestseller Stephena Kinga - "Ręka mistrza". Książka zadebiutowała na pierwszym miejscu listy bestsellerów "New York Timesa", sprzedała się w milionach egzemplarzy, została uznana za najlepszą od lat powieść Kinga i porownana do "Lśnienia" i "Worka Kości". Jeśli wierzyć dalej (a dlaczego nie?) to czeka nas lektura znakomitego horroru, który jednocześnie jest rewelacyjną powiescią psychologiczną. Same superlatywy... No cóż, to King.


O książce - Fascynująca historia człowieka, który po dziwnym wypadku odkrywa u siebie niezwykły talent do malowania. Edgar Freemantle w ciężkim wypadku samochodowym traci rękę i zdrowe zmysły. Nękany niekontrolowanymi napadami szału, musi zacząć życie od początku. Za radą psychologa wyrusza na Duma Key, olśniewająco piękną i odludną wyspę na wybrzeżu Florydy, należącą do sędziwej Elizabeth Eastlake. Wynajmuje tam dom, wiedząc tylko jedno: chce rysować. Tworzone z chorobliwą pasją obrazy Edgara są owocem talentu, nad którym stopniowo przestaje mieć kontrolę. Kiedy tragiczne dzieje rodziny Eastlake’ów zaczynają wyłaniać się z mroków przeszłości, nieposkromiona moc dzieł Freemantle’a objawia swe coraz bardziej przerażające i niszczycielskie możliwości.

Stephen King "Ręka mistrza"; Wydawnictwo: Prószyński i S-ka; Tłumaczenie: Michał Juszkiewicz; Format: 142 x 202 mm; Liczba stron: 640; Okładka: miękka; ISBN: 978-83-7469-836-8

KaHa

Kup książkę w Pętli Czasu

Tagi: Stephen King, Ręka mistrza, premiera, książka, nowa,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany