Milimetrowy wielki Tobi

kzarecka

2008-09-16

milimetrowy_wielki_tobi_160Pod koniec września nasze dzieci powinny zabrać się za lekturę "Tobiego" (a może raczej my, bo książka jest dość gruba, więc łatwiej maluchom będzie wsłuchać się w nasze słowa niż próbować składać literki; zwłaszcza, zwłaszcza! zwłaszcza, że dzieciom należy czytać na głos). Dlaczego "Tobi"? Otóż dlatego, że ten międzynarodowy bestseller autorstwa Timothee de Fombelle to niezwykła baśń. Podobno ma nawet szansę stać się "nową klasyką" na miarę Muminków czy Hobbita. Nawet jeśli tak się nie stanie, nic nie stracimy, nie pożałujemy. Jest się więc nad czym zastanawiać?


O książce - Tobi Lolness ma tylko półtora milimetra wzrostu, a cały jego świat to jedno drzewo - skomplikowany i doskonale działający ekosystem, zamieszkały przez najróżniejsze istoty. Tobi spędza beztrosko czas, biegając miedzy gałęziami i zawierając przyjaźnie, lecz pewnego dnia szczęście nagle dobiega końca: jego rodzice zostają porwani i Tobie musi zrobić wszystko, by uratować ich przed śmiercią. I by uchronić ukochane drzewo przed katastrofą ekologiczną.

Tobi Lolness to książka wyjątkowa: porywająca powieść przygodowa, portret oryginalnego baśniowego świata, w którym podstawy fizyki wyznacza płynący pod korą drzewa sok, a także głos w obronie natury przed niszczycielskim działaniem cywilizacji.

Timothee de Fombelle "Tobi"; Wydawnictwo: Znak; Tłumaczenie: Janina Błońksa, Krzysztof Błoński; Format: 155 x 238 mm; Liczba stron: 304; Okładka: miękka; ISBN: 978-83-240-1035-6

KaHa

Tagi: Timothee de Fombelle, Tobi, ksiązka, baść, hobbit,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany