O przeciwieństwach, które się przyciągają

kzarecka

2008-09-26

o_przeciwie324stwach_ktre_sie__przyci261gaj261_160O pomyśle na napisanie historii o trzech, zupełnie różniących się od siebie, nastolatkach, Małgorzata Gutowska-Adamczyk mówiła już na zeszłorocznych Targach Książki w Krakowie. Minął rok i pomysł (choć nie dokładnie taki, jak brzmiał pierwotnie) na "13. Poprzeczną" został zrealizowany. W połowie października książka trafi do czytelników. Czy to będzie typowa powieść dla nastolatków? Zobaczymy. Jedno jest pewne - powieści, które wcześniej napisała Gutowska, choć były skierowane do młodszych czytelników, były przerabiane i przez dorosłych. I powodem nie była tutaj oczywiście jakaś forma kontroli nad treścią, która trafia do młodych. Autorka kreśli zdania na tyle realnie, że wiek odbiorcy nie ma tu największego znaczenia.

O książce - Gdy świat wydaje się kompletnie pozbawiony sensu, a codzienność karmi cię jedynie rozczarowaniami, kiedy nie umiesz znaleźć celu i tłumisz w sobie pragnienie szczęścia, być może w najczarniejszej godzinie odnajdziesz swoją ścieżkę.
Agata, Zosia i Klaudia, trzy nastolatki z Anina, są tak różne, że trudno uwierzyć, by ich drogi mogły się kiedyś zejść. Połączy je jednak wspólne marzenie. A wszystko za sprawą pewnego snu.

Nowa powieść Małgorzaty Gutowskiej-Adamczyk pokazuje trudne meandry dojrzewania do przyjaźni, poszukiwanie szczęścia oraz nie zawsze różową codzienność nastolatek.

Małgorzata Gutowska-Adamczyk: - Po z górą dwóch latach przerwy zapraszam czytelników do podróży. Tym razem do Anina, którego dwanaście ulic Poprzecznych było inspiracją tytułu mojej najnowszej powieści. "13 Poprzeczna" jest opowieścią dość mroczną, jednak jej przesłanie pozostaje optymistyczne, a cytat z Ursuli Le Guin:
"Wróg to przyjaciel, którego jeszcze nie znasz" stanowi jej najlepsze streszczenie.
Pozdrawiam serdecznie wszystkich czytających.

Małgorzata Gutowska-Adamczyk "13. Poprzeczna"; Wydawnictwo: Nasza Księgarnia; Format: 122 x 190 mm; Liczba stron: 296; Okładka: miękka; ISBN: 978-83-10-11527-0

KaHa

Tagi: Małgorzata Gutowska-Adamczyk, 13 Poprzeczna, książka,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany