Bohater i złoczyńca

kzarecka

2008-10-01

bohater_i_z322oczy324ca_160To niezwykel rzadka przyjemność trafić na autora piszącego z precyzją niezbędną do tworzenia nie tylko fantasy, w którego slowach brzmi prawdziwa muzyka - tak na temat Patricka Rothfussa wypowiedziała się Ursula K. Le Guin. "Imię wiatru" (o tej książce mowa) to pierwszy tom z cyklu "Kronik Królobójcy". Ten debiut zdobył kilka prestiżowych nagród, a prawa do jego wydania wykupiły już wydawnictwa z ponad 20 krajów. My znajdujemy się w gronie szczęśliwców - "Imię wiatru" właśnie do nas trafiło.
O książce - Kvothe to człowiek legenda. Wielki mag, geniusz muzyki, bohater i złoczyńca - namówiony przez Kronikarza - wspomina swe barwne życie. Od dzieciństwa spędzonego w trupie wędrownych aktorów poprzez lata chłopięce spędzone w półświatku mrocznego miasta po szaloną, ale udaną próbę wstąpienia na Uniwersytet. Powoduje nim pragnienie władania magią i zemsty na demonach, które zabiły jego rodziców i cały jego świat obróciły w perzynę.

Niezwykle żywo i naturalnie snuta opowieść na homerycką skalę. Intrygująca i poruszająca odyseja Kvothe'a doskonale harmonizuje z nienachalnym klimatem fantasy.

Tad Williams: - Książka ma wszystko, co lubia czytelnicy fantasy: magię, tajemnice, starożytne zło. Ale jest także zabawna i przerażająca, a na dodatek przekonująca. Wzorem najlepszych książek gatunku to nie elementy fantasy czynią ją niezwykłą, ale to, co autor ma do powiedzenia o codziennych sprawach, zwykłym życiu, ambicjach i upadkach, sztuce, miłości i stracie.

Patrick Rothfuss "Imię wiatru"; Wydawnictwo: Rebis; Tłumaczenie: Jan Karłowski; Format: 132 x 202 mm; Liczba stron: 888; Okładka: miękka; ISBN: 978-83-7510-060-0

KaHa

Tagi: Patrick Rothfuss, Imię wiatru, książka, fantasy,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany