Rodzina Penderwicków znowu atakuje

kzarecka

2008-10-02

rodzina_penderwickw_znowu_atakuje_160Rodzina Penderwicków ponownie zagości w Polsce. I to już lada chwila. A my powinniśmy się z tego cieszyć. Jeanne Birdsall napisała książkę przygodową o czterech dziewczynkach, które wychowuje "odrealniony" tata. Powieść szybka stała się bestsellerem. Nagrodzoną ją nawet National Book Award (a to ogromny sukces). Na dokładkę "Rodzinę..." okrzyknięto nowymi "Dziećmi z Bullerbyn". A teraz mamy drugą część (okładki prawie się nie różnią; kolory: "jedynka" niebieska, "dwójka" zielona; choć "prawie"... robi wielką różnicę). Jej tytuł to "Rodzina Penderwicków Na Gardam Street".


O książce - Urocze siostry Penderwick są, jak zwykle, gotowe przeżyć wielką przygodę! Jednak wyzwanie, jakie stawia przed nimi los, nie jest tym, o czym marzyły. Ciotka Claire, siostra pana Penderwicka, uznaje, że najwyższy czas, żeby zaczął umawiać się na randki i poszukał sobie żony i matki dla swoich córek – a to według dziewczynek oznacza jedno: wielką katastrofę. Pomysłowe rodzeństwo musi więc opracować i czym prędzej wprowadzić w życie błyskotliwy Plan Uwolnienia Taty.

Drugi tom przygód czterech sióstr to z werwą napisana książka, której zaletami są przede wszystkim prostota i duża dawka humoru.

Jeanne Birdsall "Rodzina Penderwicków na Gardam Street"; Wydawnictwo: Nasza Księgarnia; Tłumaczenie: Hanna Baltyn; Format: 140 x 202 mm; LIczba stron: 312; Okładka: miękka; ISBN: 978-83-10-11564-5

KaHa

Tagi: Jeanne Birdsall, Rodzina Penderwicków na Gardam Street, ksiązka, rodzina penderwicków,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany