Jeszcze jeden skarb Cusslera

kzarecka

2008-10-03

jeszcze_jeden_skarb_cusslera_160Zaginiony diamentowy skarb, tajemnice morskich głębin i załoga "Oregano" na tropie diabolicznego spisku - pokrótce: oto nowy Clive Cussler! Tym razem Wielki Mistrz Przygody napisał książkę wraz z Jackiem du Brulem (zresztą nie pierwszy raz). Cussler sam o sobie mówi, że jest nałogowym poszukiwaczem zaginionych okrętów, samolotów, parowozów, ludzi. I chyba tylko człowiek z tak wielką pasją może pisać takie powieści. Powieści, ktore kochają miliony czytelników na całym świecie. Kiedyś powiedział: - Piszę dla czytelników. Książka ma się im podobać. Nie muszą się zastanawiać, co jest prawdą, a co wyobraźnią. I właśnie dlatego z wielką chęcią możemy się wybrać z nim w kolejną podróż. Gdzie? "Wybrzeże Szkieletów".

O książce - Rok 1896, Namibia. Czterej Anglicy uciekają przez bezlitosną pustynię z diamentami skradzionymi wojowniczemu plemieniu. Docierają do oceanu, gdzie czeka na nich parowiec. Nie zdążą jednak odbić od brzegu. Giną wraz ze ścigającymi ich wojownikami podczas burzy, która grzebie wszystkich pod całunem piasku.

Czasy współczesne, wybrzeże Afryki. Młoda przedstawicielka firmy jubilerskiej szuka wraku parowca, żeby odzyskać bezcenne kamienie. Jej jacht zostaje ostrzelany przez niezidentyfikowanych napastników. W ostatniej chwili ratuje ją kapitan Cabrillo. Od tej pory wspólnie usiłują rozwiązać tajemnicę skarbu i ocalić świat przed niewyobrażalną katastrofą.

Clive Cussler - jeden z najpopularniejszych i najbardziej lubianych pisarzy świata, to barwna, wspaniała postać, legendarny nurek, żeglarz, poszukiwacz wraków zatopionych okrętów. Jest autorem światowych bestsellerów, m.in.: "Złoty Budda", "Bieguny zagłady", "Czarny wiatr", "Skarb Czyngis-chana", "Tajna straż", "Atlantyda odnaleziona", "Cyklop", sprzedanych w ponad 130 milionach egzemplarzy, tłumaczonych na ponad 30 języków i publikowanych w 105 krajach.

Clive Cussler, Jack Du Brul "Wybrzeże Szkieletów"; Wydawnictwo: Amber; Format: 145 x 205 mm; Liczba stron: 304; Okładka: miękka; ISBN: 978-83-241-3182-2

KaHa

Tagi: Clive Cussler, Jack Du Brul, Wybrzeże Szkieletów, książka, atlantyda,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany