Blizna RHCP

kzarecka

2008-10-07

blizna_rhcp_160Scar tissue that I wish you saw / Sarcastic mister know it all / Close your eyes and I'll kiss you 'cause / With the birds I'll share / With the birds I'll share / This lonely view / With the birds I'll share / This lonely view. To fragment utworu "Scar Tissue". Zna to każdy fan zespołu Red Hot Chilli Peppers. To również oryginalny tytuł autobiografii wokalisty RHCP. Tak, Anthony Kiedis napisał "Bliznę", czyli opowieść, którą w skrócie można by zdefiniować znanym sloganem "Sex, Drugs and Rock'n'Roll". Charyzmatyczny Anthony... Bez zbędnego koloryzowania, bez taniego ubarwiania rzeczywistości, za to z odpowiednią dozą szczerości...


O książce - Anthony Kiedis, charyzmatyczny i wysoce elokwentny lider Red Hot Chili Peppers opowiada zdumiewającą biografię swojego życia oraz historię zespołu. Wychowywany na Środkowym Zachodzie USA, przeniósł się do Los Angeles w wieku jedenastu lat, do swojego ojca, dostawcy narkotyków dla hollywoodzkich elit.

Po krótkiej karierze dziecięcego aktora Kiedis został wydalony z college’u, pogrążając się w półświatku podziemia muzycznego Los Angeles. Wraz z trzema przyjaciółmi ze szkoły utworzył zespół i znalazł wreszcie cel w życiu. Przemierzając kraj Chili Peppers byli muzycznymi innowatorami, mając duży wpływ na całą generację muzyków. Niestety, ceną za sukces była śmierć przyjaciela i członka zespołu, który zmarł na skutek przedawkowania. Kiedis również musiał stoczyć ciężki bój z uzależnieniem od narkotyków.

"Blizna" wykracza daleko poza typową biografię rockmana, ponieważ sam Anthony Kiedis nie jest typową gwiazdą rocka. Jest to natomiast poruszająca opowieść o poświęceniu i rozpuście, przestępstwach i prawości, lekkomyślności i odpowiedzialności. Całość ubarwiają liczne gwiazdy Hollywood, przewijające się przez jego życie od wczesnego dzieciństwa, a wśród nich: Sonny i Cher, Led Zeppelin, Deep Purple, Sylvester Stallone, Madonna, Kurt i Courtney.

Anthony Kiedis "Blizna"; Wydawnictwo: Sonia Draga; Tłumaczenie: Alina Siewior-Kuś; Format: 143 x 205 mm; Liczba stron: 456; Okładka: miękka; ISBN: 978-83-7508-123-7

KaHa

Tagi: Anthony Kiedis, Blizna, autobiografia, książka, red hot chilli peppers,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany