Wszechświat Wiśniewskiego

kzarecka

2008-10-10

wszech347wiat_wi347niewskiego_160Janusz Leon Wiśniewski, polski autor, który jak znakomita fabryka produkuje bestsellery, napisał książkę dla dzieci. I choć wspominał o planach jej stworzenia już dawno, dawno temu (no proszę, jak w bajkach), na jej premierę przyszło nam poczekać nie miesiąc, nie rok, a znacznie dłużej (na księgarskie półki trafi 17 października). "W poszukiwaniu Najważniejszego. Bajka trochę naukowa" to, jak zapewnia wydawnictwo, połączenie pięknej i mądrej historii z wiedzą z zakresu fizyki, astronomii i filozofii. Mimo iż skierowana do dzieci, po książkę mogą sięgnąć czytelnicy w każdym wieku. Podobno jest na tyle uniwersalna.


O książce - Główna bohaterka – Marcelinka – wyrusza w pasjonującą podróż po Wszechświecie, aby odnaleźć to, co Najważniejsze. Jej przewodnikiem jest tajemniczy Duszek. To dzięki niemu dziewczynka, a z nią i czytelnik, dowie się między innymi: dlaczego gwiazdy umierają, co wspólnego mają ze sobą wieczność i ziarenko piasku, czy Wszechświat miał gorączkę, a także czy światło jest rzeczywiście powolne jak ślimak i co by się stało, gdyby choć trochę przyspieszyło. Czy jednak – mimo że w niezwykłej wyprawie Marcelince pomoże również sam Pan Foton, najszybszy we Wszechświecie –
uda się jej zrealizować założony cel? Czy trzeba przemierzyć cały Wszechświat, a nawet dotrzeć do jego końca, aby dowiedzieć się, co jest Najważniejsze?

Prostym, zabawnym językiem Janusz L. Wiśniewski objaśnia najbardziej skomplikowane tajemnice Wszechświata! Książkę wzbogacają barwne ilustracje, słowniczek dla dociekliwych, a także kolorowe wkładki z oryginalnymi zdjęciami obiektów kosmicznych.

Janusz Leon Wiśniewski "W poszukiwaniu Najważniejszego. Bajka trochę naukowa"; Wydawnictwo: Nasza Księgarnia; Ilustracje: Marcin Piwowarski; Format: 168 x 228 mm; Liczba stron: 112; Okładka: twarda; ISBN: 978-83-10-11562-1

KaHa

Tagi: Janusz Leon Wiśniewski, W poszukiwaniu Najważniejszego, Bajka trochę naukowa, książka dla dzieci,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany