Bóg w psychiatryku?

kzarecka

2008-10-16

bg_w_psychiatryku_160WAM - przyznaję, nie rozczytuję się w publikacjach tego wydawnictwa. Ale, ale! Pojawiła się dość ciekawa książka Michaela Adamse'a. "Psychiatra Boga" - taki nosi tytuł. Zdumiewająca powieść o poszukującym pomocy czlowieku, a moze... Bogu? Pokrótce historia - mamy doktora, do którego przychodzi pacjent i podaje się za Boga. Boga, który szuka pomocy. Kim właściwie jest? Zwykły, chory człowiek, czy Stwórca? A jeśli Stwórca, to dlaczego chory? Dlaczego przyszedł po pomoc? Czy to aby nie On, powinien być ostoją?O książce - Po wielu latach praktyki doktor Richard Johnson był przekonany, że niewiele już może go zaskoczyć. Wiedział, jak należy rozmawiać z cierpiącymi. Potrafił rozsądnie doradzać i dodawać otuchy. Pomagał spojrzeć z dystansem na siebie i własne problemy, a przy tym wspierał w poszukiwaniu utraconych sił i nadziei. Pewnego dnia w jego gabinecie pojawił się ktoś, kto przedstawił się, że jest Bogiem i poprosił o pomoc.

John E. Welshons: - Najprościej rzecz ujmując, to jedna z najlepszych, najbardziej zajmujących i najprzyjemniejszych książek jakie kiedykolwiek czytałem. Psychiatra Boga zręcznie rozprawia się z wieloma przestarzałymi teologiami, sądami i uprzedzeniami. W delikatny sposób otwiera (serce) na nowe możliwości relacji ze Stwórcą, i podsuwa nowe spojrzenie na rolę jaką możemy pełnić w duchowym przebudzeniu świata. Fantastyczna!

Michael A. Adamse "Psychiatra Boga"; Wydawnictwo: WAM; Tłumaczenie: Katarzyna Wydra; Format: 124 x 194 mm; Liczba stron: 184; Okładka: miękka; ISBN: 978-83-7318-229-9

KaHa

Tagi: Michael Adamse, Psychiatra Boga, książka, WAM, Bóg,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany