Od dotyku zła po zabójczy wirus

kzarecka

2008-10-17

od_dotyku_z322a_po_zabjczy_wirus_160Swoim debiutem - "Dotyk zła", Alex Kava mnie zaskoczyła. Bardzo pozytywnie zaskoczyła. Poznałam jej bohaterkę Maggie O'Dell, specjalistkę od portretów psychologicznych seryjnych mordercow, i weszłam w świat zła i strachu. Wychwalałam tę książkę... Kolejne z O'Dell niestety zaczynały ciąg rozczarowań. Było niby nadal dobrze, ale jakby schematycznie, zdecydowanie słabiej. Teraz przyszedł czas na najnowszą powieść - "Zabójczy wirus". I też chulać będzie tam O'Dell. Czy wreszcie Kava zaskoczy? Czy wróciła do formy, czy może swoich fanów będzie zanudzać krótkimi powtórkami z życia agentki FBI? Mam nadzieję, że "Zabójczy wirus" zaintryguje nas wszystkich. Póki co jest do kupienia tylko w Empiku, u całej reszty od 24 października.

O książce - W najnowszym, mrożącym krew w żyłach thrillerze autorki bestsellerów Alex Kavy agentka specjalna FBI Maggie O'Dell poszukuje zabójcy, który wcale się nie ukrywa.
Pewnego dnia do Akademii FBI w Quantico trafia pudełko z pączkami, a w nim list z pogróżkami terrorysty. Maggie O'Dell i dyrektor Cunningham natychmiast przystępują do akcji... i wpadają w pułapkę zastawioną przez zbrodniarza.
Sądząc z taktyki mordercy, jest on zafascynowany zbrodnią doskonałą, pała żądzą zemsty, a jego broń to śmiertelny wirus. Choć ofiary wydają się przypadkowe, w rzeczywistości wybiera je z wielką precyzją.
Agentka O'Dell wie, jak funkcjonuje umysł zbrodniarza, bez względu na to, czy jest on perwersyjnym pedofilem, czy szalonym seryjnym mordercą. Zamknięta w izolatce wojskowego instytutu badawczego stara się znaleźć jakiś trop. Czekając na wyniki swoich badań, usiłuje pomóc agentowi Tully'emu w rozwikłaniu sprawy. Każde kolejne zakażenie grozi wybuchem epidemii. Maggie zdaje sobie sprawę, że ona i jej szef mogą nie doczekać chwili, gdy okaże się, kim jest ten najbardziej niebezpieczny zabójca.

Alex Kava "Zabójczy wirus"; Wydawnictwo: Mira; Okładka: miękka; ISBN: 978-83-238-5907-9

KaHa

Tagi: Alex Kava, Zabójczy wirus, książka, thriller, dotyk zła,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany