Piekło osacza zawsze

kzarecka

2008-10-20

piek322o_osacza_zawsze_160"Zimny dzień w raju" to pierwsza książka z siedmiotomowej serii Steve'a Hamiltona. To jedyny w historii kryminał uhonorowany równocześnie dwiema najbardziej prestiżowymi nagrodami gatunku: Edgar i Shamus Award. A i to nie koniec wyróżnień, bo przecież losy Alexa McKnighta zebrały też i nominacje do innych nagród. Hamilton wygrywał z mistrzami gatunku, zatem czy i jego nie powinno się zaliczyć do tego grona? "Zimny dzień w raju", książka, o której dziś mowa, to kryminał o przeszłości, która powraca i chwyta teraźniejszość za gardło. Strach... W budowaniu napięcia, wszechobecnego lęku, owładniającego strachu autor stał się mistrzem. Zobaczcie, jak i gdzie potrafi prowadzić.O książce - Nosi kulę tuż przy sercu. A w sercu obraz tamtej nocy. Kiedy siedział naprzeciwko szaleńca i nie zrobił nic. Szaleniec strzelił. Zabił jego partnera, a jego trafił o centymetr nad sercem.
Od tamtej pory Alex nie jest już policjantem. Nie robi nic ważnego. Na próżno szuka spokoju w małym miasteczku wśród lasów Michigan. Po czternastu latach przyjmuje jednak zlecenie jako prywatny detektyw. I w pierwszym śledztwie morderca - jego morderca - powraca. A przecież od lat siedzi w najbardziej strzeżonym więzieniu. Kto więc osacza Alexa, telefonuje, przysyła listy i róże? Kto usiłuje nawiązać przerażającą chorobliwą więź z Alexem? I kto zabija, jak twierdzi... dla Alexa?

Alex McKnight to jedna z najciekawszych i najoryginalniejszych postaci w literaturze kryminalnej. Detektyw mimo woli, dręczony koszmarem przeszłości i strachem. Strach jest w powieściach Steve'a Hamiltona wszechobecny. Ciąży i narasta wraz z piętrzącymi się zagadkami. Wypełnia i rozsadza nieprzewidywalną akcję.
Postacie tworzą tajemniczy świat, gdzie każdy każdemu ma coś za złe. Gdzie nikt nie jest bez winy. Gdzie ludzie popełniają straszne i niewiarygodne czyny z bardzo prozaicznych powodów. Nic więc dziwnego, że powieści Steve'a Hamiltona stały się ewenementem w literaturze kryminalnej.

Steve Hamilton "Zimny dzień w raju"; Wydawnictwo: Amber; Format: 148 x 208 mm; Liczba stron: 240; Okładka: twarda; ISBN: 978-83-241-3186-0

KaHa

Tagi: Steve Hamilton, Zimny dzień w raju, książka, kryminał, Alex McKnight,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany