Bestsellerowa powieść już w sprzedaży

kzarecka

2008-10-28

bestsellerowa_powie347263_ju380_w_sprzeda380y_160Nicholas Flamel żył i umarł. To fakt niepodważalny? Twierdzono, że tak. Są jednak i tacy, którzy nadal uważają, że największy alchemik wszech świata wciąż żyje. Wydaje się to nieprawdopodobne, musiałby mieć przecież ponad sześćset siedemdziesiąt lat. Z drugiej strony, Elvis podobo też żyje... Czy Flamel odkrył eliksir młodości? A jeśli tak, czy może w tym wszystkim czaić się niebezpieczeństwo? Czy światu grozi zagłada? Bywa, że legendy okazują się prawdą... "Alchemik. Sekrety nieśmiertelnego Nicholasa Flamela" to propozycja od Michaela Scotta.


O książce - Jego sekret może spowodować zagładę świata
PRAWDA:
Nicholas Flamel urodził się 28 września 1330 roku w Paryżu. Dziś, niemal siedemset lat później, uważany jest za największego alchemika wszech czasów. Podejrzewa się, iż odkrył tajemnicę wiecznego życia.
Według kronik zmarł w 1418. Lecz jego grób jest pusty.
LEGENDA:
Nicholas Flamel żyje. Żyje od setek lat, ponieważ wynalazł eliksir młodości. Sekret wiecznego żywota kryje się w Księdze Maga Abrahama której chroni. To najpotężniejszy grymuar – magiczna księga – jaki kiedykolwiek istniał. W niepowołanych rękach może doprowadzić do zagłady świata.

Do tego właśnie dąży doktor John Dee, kradnąc księgę. Ludzkość nie będzie sobie z niczego zdawać sprawy, póki nie zrobi się za późno. Zgodnie z przepowiednią Sophie i Josh Newmanowie są jedynymi osobami, które mają w sobie dość mocy, by temu zapobiec.
Bywa, że legendy okazują się prawdą. A Sophie i Josh Newmanowie wkroczą w sam środek największej legendy wszech czasów.
W zadziwiającej podróży przez Amerykę bohaterowie odkrywają na nowo kraj, gdzie starożytna magia egzystuje w realiach XXI wieku. Ścigani przez nieśmiertelnych prześladowców i mityczne stwory, Sophie i Josh są jedyną nadzieją ludzkości.

Fragment
Sophie wychyliła się przez okno, a Flamel i Scatty obserwowali sytuację przez tylną szybę. Wszystkie elementy architektury Złotych Wrót obsiadły ptaki – były ich tysiące. W większości kruki i wrony, ptaki zapełniły każdy wolny centymetr, wszystkie wieże, liny i wiszące przęsła.
– Nadlatują z Alcatraz. – Josh wyciągnął szyję i popatrzył na wzburzoną powierzchnię wody. Nad twierdzą rosła czarna chmura. Wypływała z nieczynnego więzienia niczym wirujący dym, który jednak nie rozpraszał się i nie znikał – przeciwnie.
– Ptaki. Tysiące. – Josh przełknął ślinę.
– Dziesiątki tysięcy – poprawiła go siostra. – Skąd się wzięły? – zapytała Flamela.
– To dzieci Morrigan – powiedział tajemniczo.
– Kłopoty. Duże kłopoty – dodała Scatty.
Olbrzymie stado jak na rozkaz poderwało się znad wyspy i ruszyło w stronę zatoki, prosto na most. Josh nacisnął przycisk i przyciemniona szyba zjechała w dół. Już słychać było odgłosy ptactwa, krakanie, wysokie okrzyki mew, szum skrzydeł. Ruch na moście prawie całkiem zamarł. Niektórzy ludzie nawet wyskakiwali z samochodów, żeby porobić zdjęcia cyfrowymi aparatami i telefonami komórkowymi. Nicholas Flamel pochylił się i położył dłoń na ramieniu Josha.
– Jedź – zakomenderował. – Cokolwiek by się działo, jedź przed siebie, możesz porozbijać inne wozy. Jedź, jak najszybciej się da. Musimy uciec z tego mostu.
Nienaturalnie opanowany głos Flamela przeraził Sophie bardziej, niż gdyby krzyczał. Rzuciła spojrzenie na Scatty, ale ta zajęta była grzebaniem w plecaku. Wojowniczka wyciągnęła z niego krótki łuk, wiązkę strzał i położyła je na siedzeniu.
– Podnieś szybę, Josh – powiedziała spokojnie. – Nie chcemy tu nieproszonych gości.
– Coś nam grozi, prawda? – spytała Alchemika Sophie.
– Tylko wtedy, kiedy kruki nas dopadną. – Flamel uśmiechnął się zaciśniętymi wargami. – Czy mogę pożyczyć twój telefon komórkowy?
Dziewczyna wyciągnęła go z kieszeni i otworzyła klapkę.
– Będziesz czarować? – spytała z nadzieją.
– Nie, chcę zadzwonić. Módlmy się tylko, żeby nie odpowiedziała automatyczna sekretarka.

Michael Scott "Alchemik. Sekrety nieśmiertelnego Nicholasa Flamela"; Wydawnictwo: Nasza Księgarnia; Tłumaczenie: Hanna Baltyn; Format: 140 x 205 mm; Liczba stron: 320; Okładka: twarda; ISBN: 978-83-10-11416-7

KaHa

Tagi: Michael Scott, Alchemik, Sekrety nieśmiertelnego Nicholasa Flamela, fragment, książka,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany