"My, naród Stanów Zjednoczonych, w celu tworzenia doskonalszej unii..."

kzarecka

2008-10-28

my_nard_stanw_zjednoczonych_160Kto należy do grona fanów Toma Clancy'ego, Martina Cruza Smitha, Johna le Carre? Kto jest miłośnikiem suspensu? Jeśli jesteście w tej grupie, sięgnijcie po "inteligentny, wybuchowy i niezwykle absorbujacy thriller" - "Wierny szpieg". Autorem tego debiutu jest Alex Berenson (kto był na Targach Książki w Krakowie, być może zahaczył o stoisko polskiego wydawcy i zaopatrzył się w powieść z autografem pisarza). Bohater "Wiernego szpiega" musiał przeniknąć w struktury Al Kaidy. Z zadania wywiązał się znakomicie. Aż tak dobrze, że przełożeni... zaczęli wątpić w jego wierność. Czy rzeczywiście mieli ku temu powody? Po której stronie stanął John Wells?


O książce - John Wells, agent CIA i jedyny Amerykanin, któremu udało się przeniknąć do szeregów Al-Kaidy, żył pod konspiracyjnym kamuflażem tak długo, że agencja zaczęła wątpić w jego lojalność. Po powrocie do domu jest zupełnie sam.
CIA nie jest w stanie mu zaufać po tym, jak nie przekazał żadnego ostrzeżenia przed atakami z 11 września 2001 roku.
Kiedy na scenę wkracza Khadri, mózg wrześniowych zamachów szykujący się do kolejnej krwawej masakry, Wells wraz ze swoją przełożoną Jennifer Exley będą musieli go powstrzymać, za przyzwoleniem CIA lub bez niego.

Alex Berenson "Wierny szpieg"; Wydawnictwo: Sonia Draga; Tłumaczenie: Cezary Murawski; Format: 123 x 195 mm; Okłądka: miękka; ISBN: 978-83-7508-124-4

KaHa

Tagi: Alex Berenson, Wierny szpieg, ksiązka, al kaida,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany