Hasło niepoprawne

kzarecka

2008-10-31

n.podpisany_160Do szału doprowadza mnie informacja brzmiąca "Hasło niepoprawne". Tym razem nie mam jednak nic przeciwko temu. A wręcz przeciwnie. Dlaczego? Otóż dlatego, że "Hasło niepoprawne" to książka. Dokładniej - zbiór opowiadań Niżej Podpisanego. Kim jest autor? Sprawdźcie. A "Hasło..."? To pierwsza polska książka dostępna na... iPhone'a! Można ściągnąć ją za darmo (znajduje się w zasobach Freebooks.com), a to też dobra wiadomość. Zła - trzeba owego iPhone'a posiadać. Gdy się jednak posiada, można rozpocząć czytanie, choćby takich opowiadań jak: "Miniantyagresor", "IQ płodozmienne", "Wszystkobawka", "Doroślak", "Szczęście w czteropaku"...


O książce - Dwadzieścia pięć krótkich, czasem zabawnych, czasem złośliwych opowiadań, będących spojrzeniem z dystansu na absurdy współczesności: zmaganiem się z coraz bardziej skomplikowanymi urządzeniami, gonitwą za nowinkami technicznymi, pułapkami nowoczesnego stylu życia, nikomu niepotrzebnymi wynalazkami i niewyobrażalnym tempem, w jakim dezaktualizują się otaczające nas rzeczy i wartości. Lektura "Hasła niepoprawnego" to pierwszorzędna rozrywka i wielka przyjemność z odkrywania, że książki bez papieru mają się coraz lepiej. To jednak również ostrzeżenie, które najlepiej oddaje tytuł - technologia, zamiast pomagać człowiekowi, coraz częściej staje się dla niego barierą.

Jak ściągnąć książkę na iPhone’a?
Najpierw trzeba wejść do iTunes i ściągnąć z App Store aplikację Stanza. Po jej załadowaniu na iPhone’a należy wejść do bilbioteki "Online Catalog", a następnie do katalogu „Free Books by Feedbooks”, gdzie znajduje się kilkadziesiąt tysięcy darmowych książek. W pasku wyszukiwania należy wpisać książkę po tytule lub nazwisku i kliknąć przycisk "download".

npodpisanyfota_160Niżej Podpisany ( na poważnie)- Pisarz uzależniony od Internetu. Najpierw surfuje, a dopiero później pisze. Wszystkie jego opublikowane do tej pory książki opatruje inną notką autorską, by dać wyraz kryzysowi tożsamości, który kryje się za anonimowymi pseudonimami w Internecie. W swoich opowiadaniach, krótkich, ironicznych, ale nie pozbawionych nutki goryczy, rozprawia się z absurdami współczesności, o których często nie zdajemy sobie sprawy.

Niżej Podpisany (wersja na iPhone’a)- Pojemność pamięci 997,2 GB. Ciągle na chodzie, mimo oznak łysienia na płycie głównej. Internetoholik. Uzależnienie pogłębia się mimo 17 zabiegów resetu głównego i codziennych ćwiczeń z restartu metodą B. Gatesa. Od 12 lat poszukuje dyskietki, na której zapisał (lub przynajmniej tak mu się zdawało) swój pierwszy białawy e-wiersz Czas się zawiesić, będący egzystencjalną wędrówką po ciemnych, wilgotnych zakamarkach DOS-u. Miłośnik serwisów aspołecznościowych, żab człekokształtnych, polowań z nagonką na zabłąkane trojany i internetowych winiarni z dostawą po kablu. Nakłada skarpetki w technologii dwuprocesorowej, a w wolnych chwilach pisze opowiadania.

Niżej Podpisany "Hasło niepoprawne"; Wydawnictwo: Indigo; Wydanie elektroniczne; Format pliku: .epub

KaHa

Tagi: książka na iPhone, indigo, hasło niepoprawne, niżej podpisany,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany