Security na zwolnieniu

kzarecka

2008-11-04

security_na_zwolnieniu_160Peter Lovesey został uhonorowany siedemnastoma najbardziej prestiżowymi brytyjskimi i europejskimi nagrodami gatunku zwanego "Kryminały" (w tym za całokształt dorobku literackiego; jest też laureatem nagrody przyznawanej przez amerykańskich miłośników klasycznych kryminałów kontynuujących tradycję Agathy Christie). Nic więc dziwnego, że "Samotność detektywa Diamonda", której premierę przewidziano na 13 listopada, reklamuje się hasłem "Kryminał wysmakowany - pełen niekonwencjonalnych postaci i wyrafinowanego humoru".O książce - Peter Diamond został zwolniony z policji za pobicie podejrzanego. Gliniarz z niezłomnymi zasadami, który nie ufa komputerom i zdobyczom techniki, źle się czuje jako bezrobotny. Nie lepiej też jako ochroniarz w Harrodsie. Tu na nic się zda jego sztuka dedukcji. Zwłaszcza gdy w nocy rozlega się alarm, stawiając na nogi londyńską policję. Czyżby strażnik Diamond wpuścił terrorystę lub włamywacza? Nie - po prostu nie zauważył małej dziewczynki.
Dziewczynki, której nikt nie szuka, która nie mówi, tylko rysuje dziwne symbole.
Intuicja podpowiada Diamondowi, że za tajemniczym porzuceniem dziecka kryje się coś więcej. Zwłaszcza kiedy dziewczynka znika. Diamond rozpoczyna własne nieoficjalne śledztwo, które zawiedzie go na dwa kontynenty i w świat wielkich afer.

Peter Lovesey "Samotność detektywa Diamonda"; Wydawnictwo: Amber; Liczba stron: 304; Okładka: twarda; ISBN: 978-83-241-3206-5

KaHa

Tagi: Peter Lovesey, Samotność detektywa Diamonda, książka, kryminał, agatha christie,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany