Och! Ach! Ech! Czyli Deaver!

kzarecka

2008-11-07

deaver_160.Jeffery Deaver - ubóstwiam tego pisarza! Bez dwóch zdań - ubóstwiam! Jak dla mnie jest najlepszym autorem thrillerów jaki narodził się na tej ziemi. Jest doskonały zarówno w dłuższych, jak i w krótszych formach. Dziś będzie o tych drugich. Dokładniej o kolejnym zbiorze "Spiral". Najpierw były "Spirale strachu". Teraz są "Spirale grozy". Mocne, zakręcone i... przerażające! Mistrz grozy, napięcia i intrygi powraca w nowym genialnym zbiorze opowiadań. Cóż więcej dodać? Och, ach, ech! Wreszcie!O książce - Deaver, powraca z szesnastoma historiami w stylu O. Henry’ego i Edgara Allana Poe. Jego bohaterowie to barwna paleta postaci, począwszy od podróżującego pociągiem mężczyzny z Westchester do genialnego policjanta z wiktoriańskiej Anglii. Wybitne opowiadanie Zepsuta do Szpiku Kości – opowieść o przerażonej matce, czekającej na żądną jej śmierci córkę, doskonale łączy narastające napięcie i zaskakujące zakończenie. Dla miłośników Sherlocka Holmesa frajdą będzie Westfalski Pierścień – pastisz historii o słynnym detektywie, w którym Holmes zmierzy się z przebiegłym złodziejem klejnotów. Misternie utkanymi, mrożącymi krew w żyłach opowieściami zebranymi w Spiralach grozy Jeffery Deaver udowadnia, że wciąż jest w szczytowej formie.

Jeffery Deaver - Wielokrotnie nagradzany autor ponad dwudziestu thrillerów psychologicznych. Z wykształcenia dziennikarz i prawnik. Przez kilka lat współpracował z dziennikami "New York Times" i "Wall Street Journal". Zaliczany jest do grona najbardziej poczytnych i nagradzanych pisarzy amerykańskich (był czterokrotnie nominowany do Edgar Awards w kategorii Mystery Writers of America oraz do Anthony Award; jest laureatem The Ellery Queen Reader's Award i W.H. Smith Thumping Good Read Award za "Puste krzesło". w 2004 roku został również nagrodzony w The Crime Writers Association of Great Britain's Ian Fleming Steel Dagger Award za powieść "Ogród bestii"), jego powieści były tłumaczone na kilkadziesiąt języków, dwie z nich zostały zekranizowane. Światową sławę przyniósł mu "Kolekcjoner kości".

Jeffery Deaver "Spirale grozy"; Wydawnictwo: Prószynski i S-ka; Tłumaczenie: Anna Dobrzańska; Format: 142 x 202 mm; Liczba stron: 368; Okładka: miękka; ISBN: 978-83-7469-885-6

KaHa

"Spirale strachu" - Jeffery Deaver (recenzja książki na łamach PL)

Piękność we fragmentach - fragmenty opowiadań ze zbioru "Spirale strachu"

Tagi: Jeffery Deaver, Spirale grozy, spirale strachu, recenzja, fragment, opowiadania,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany