Nakręć wiersz

kzarecka

2008-11-14

nakr281263_wiersz_160W pierwszej edycji konkursu "Nakręć wiersz" jury przyznało dwie równorzędne nagrody filmom: "Burundanga" i "Jakim chcesz być kotem". Co czeka nas tym razem? Wszystko zależy od was. Właśnie ruszyła druga edycja konkursu filmowego. Celem projektu jest wyłonienie najlepszego utworu audiowizualnego stanowiącego ilustrację wiersza. Rozstrzygnięcie nastąpi podczas festiwalu Port Wrocław 2009. Muzyka i wideoklipy mają Yach Film, a poezja "Nakręć wiersz"... Tylko się cieszyć.


Do festiwalowych prezentacji zakwalifikowanych zostanie od 20 do 30 filmów. "Nominowane" klipy oglądać będzie można od lutego w "Poezjem" ( TVP).
Konkurs nie ma ograniczeń wiekowych i adresowany jest w równym stopniu do nieprofesjonalistów, jak i twórców z dorobkiem, pojedynczych osób, a także grup producenckich, autorów z Polski lub zagranicy.
Klip nieprzekraczający 3 minut, przygotowany dowolną techniką (film, animacja etc.), musi być premierowy, tzn. nieprezentowany w wydawnictwach audiowizualnych, telewizji czy Internecie. Dopuszcza się natomiast możliwość, by sam wiersz był już wcześniej publikowany.

Prace zakwalifikowane do udziału w konkursie oceni jury w składzie: Darek Foks, Janusz Kondratiuk, Jarosław Szoda i Mariusz Wilczyński. Fundatorem nagrody głównej w wysokości 10 tys. złotych jest Prezydent Miasta Wrocław Rafał Dutkiewicz.

Zgłoszenia należy przesyłać do 15 stycznia 2009 roku na adres:

Biuro Literackie
ul. Piłsudskiego 89
50-019 Wrocław

O zaproszeniu do konkursu zainteresowane osoby poinformowane zostaną do końca lutego 2009. Ogłoszenie laureatów i wręczenie nagród nastąpi podczas Portu Wrocław 2009.

REGULAMIN KONKURSU I FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY ZNAJDZIECIE NA STRONIE WYDAWNICTWA BIURO LITERACKIE.

Tagi: Nakręć wiersz, Port Wrocław 2009, Yach Film, konkurs,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany