Książkowe Pogotowie Ratunkowe

kzarecka

2008-11-21

ksi261380kowe_pogotowie_ratunkowe_160Uciekaliście kiedyś w świat książek? Uciekaliście, ponieważ z jakiegoś powodu było wam źle? Uciekaliście, ponieważ świat, który tworzył się w waszej wyobraźni był zdecydowanie cieplejszy, milszy, spokojniejszy i bardziej kolorowy od tego rzeczywistego? I teraz najtrudniejsze pytanie - ile mieliście wtedy lat? Dzieci... Są naszym skarbem, iskrą życia. Czasami jednak nie potrafimy dać im tylko dobra. Czasami cierpią. Czasami nie potrafią sobie poradzić z narastającymi problemami. Śmierć, dorastanie, depresja, adopcja, problemy szkolne, problemy z akceptacją, agresja i inne. Sporo tego, prawda? Pomóżmy im. Pomóżmy sobie. Rusza ogólnopolska akcja - Książowe Pogotowie Ratunkowe.


Chcecie dowiedzieć się więcej? Proszę bardzo. Poniżej tekst Kamili Walaszkiewicz – redaktor naczelnej MiastoDzieci.pl

Na czym to wszystko polega?
Książkowe Pogotowie Ratunkowe akcja ogólnopolska, która ma na celu zgromadzenie w jednym, łatwo dostępnym miejscu informacji na temat książek dla dzieci poruszających tzw. trudne tematy, a co za tym idzie służyć podpowiedzią (rodzicom, nauczycielom, wychowawcom, bibliotekarzom, czy terapeutom), gdzie i jakich książek szukać pracując z dzieckiem. Dzieckiem które przeżywa kryzys, rozterkę, smutek z powodu problemów, jakie stawia mu życie, problemów czasami zbyt ciężkich do udźwignięcia samemu.

To również akcja, dzięki której w niedługim czasie książki pomocne w rozwiązywaniu problemów dziecięcego świata, będą oznaczone logo akcji. Dzięki logo na okładkach rodzice, czy wychowawcy będą mogli szybko wyszukać książki poruszające trudne tematy na księgarnianych półkach.
Na portalu MiastoDzieci.pl pod nazwą Książkowe Pogotowie Ratunkowe opublikowany został dział artykułów z propozycjami, podpowiedziami, recenzjami książek dla dzieci poruszających tzw. trudne tematy. Znajdziecie tam najlepsze polskie książki, które poprzez swój temat i kunszt pisarski stają się idealnym lekarstwem na dziecięce lęki, niepokoje, problemy psychologiczne, rodzinne kłopoty, choroby społeczne i cywilizacyjne...

Współtwórzcie Książkowe Pogotowie Ratunkowe na łamach Miasta Dzieci
Piszcie o książkach, które pomagają dzieciom pokonywać ich problemy. Opisujcie książki, które warto czytać, gdy dziecku dzieje się krzywda, gdy rodzina jest nieszczęśliwa, gdy rodzice nie radzą sobie z codziennymi problemami. Recenzujcie książki poruszające trudne tematy.
Najlepsze propozycje zostaną zamieszczone w dziale artykułów Książkowe Pogotowie Ratunkowe. Najciekawsze propozycje dodatkowo zostaną nagrodzone książkami dla dzieci.
Już dziś zajrzyjcie do tego działu, a czytając zamieszczone teksty, znajdziecie podpowiedź, jak napisać konkursową recenzję.

Konkurs - Książkowe Pogotowie Ratunkowe
Wymagania konkursowe:

1. Opisywana książka musi poruszać tzw. trudny temat
2. Autor recenzji musi w swym tekście odpowiedzieć na pytania:
- Dla kogo, dla jakiego czytelnika książka może okazać się pomocna?
- Na jakie "choroby" książka może okazać się doskonałym lekarstwem?
- Dla dzieci, w jakim wieku jest przeznaczona?
3. Oczywiście autor recenzji musi podać tytuł książki, autora i nazwę wydawnictwa, które książkę wydało
4. Autorem recenzji może być zarówno dziecko, jak i dorosły czytelnik Miasta Dzieci

* Można recenzować książki zarówno polskich jak i zagranicznych autorów.
* Recenzje można wysyłać przez cały rok 2008 i 2009 pod adresem: konkurs@miastodzieci.pl

* W temacie koniecznie (!) należy wpisać: Książkowe Pogotowie Ratunkowe.

Tagi: Książkowe Pogotowie Ratunkowe, konkurs, Miasto Dzieci,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany