Zrób sobie prezent

kzarecka

2008-11-28

zrb_sobie_prezent_160Ani to z okazji listopada, ani z okazji grudnia, ani z okazji Mikołajek, ani z okazji Świąt Bożego Narodzenia, ani z okazji piątku, ani to, ani tamto. Po prostu - zrób sobie prezent. Przecież to nic trudnego. Wystarczy odpowiedzieć na jedno pytanie, mieć szczęście w losowaniu i jeden z czterech tytułów może trafić w twoje ręcę. A później już tylko ranek, południe, bądź wieczór, chwila wolnego czasu, książka i światy, które zaczniesz kreować w swojej wyobraźni. Przystań Literacka z przyjemnością ogłasza nowy konkurs.


Co można wygrać? Oczywiście książki. Szczęśliwcy mogą stać się posiadaczami:
* Dziewczyńskich bajek na dobranoc (antologia)
* Strusiego jaja (Maja Kotarska)
* Życia skrojonego na miarę (Janusz Krawiec Wiśniewski)
* Jak dobrze wyjść za mąż… (Anna Klara Majewska)


O książkach

dziewczy324skie_bajki_na_dobranoc_160Dziewczyńskie bajki na dobranoc
Bajki - opowiadania, to historie często troszkę "przeinaczone", przewrotnie zakończone, czasem smutne i refleksyjne, czasem skrzące humorem. Wszystkie opowiadania noszą dwa tytuły: autorski - "nadtytuł" i bajkowy "rodowodowy". To książka którą czyta się jednym tchem. Odkrywa przed nami świat dorosłych, niewyspanych księżniczek, asertywnych Kopciuszków, pewnych siebie Czerwonych Kapturków, a nawet podstarzałego Wilka. Autorki tej książki zachęcają do przypomnienia sobie znanych baśni, a także do zastanowienia się nad tym, co by było gdyby losy wszystkie księżniczek i królewien potoczyły się inaczej, niż to zapisano? Może Kopciuszek wcale nie chciałby iść na bal, ani wkładać niewygodnych pantofelków? Może Śpiąca Królewna budząc się, wcale nie marzyłaby o Księciu z bajki?

robi_sobie_jaja_z_jaja_160Strusie jajo
Agata Cyryl i Jola Kapłan obiecały wprawdzie swoim bliskim, że już nigdy więcej nie dadzą się wplątać w żadne niebezpieczne historie ale, czy jednak pozostać obojętne, kiedy tajemnica sama zapukała do drzwi uczelni, a życie człowieka zawisło na przysłowiowym włosku? Pozornie odrębne zdarzenia powoli zaczynają się zazębiać i gdy bohaterki są już bliskie rozwiązania zagadki, sprawa wymyka się spod kontroli... Kłopoty to przecież ich specjalność! A co robi w powieści struś? Oczywiście, chowa głowę w piasek!


konrad_160Życie skrojone na miarę
Kiedy poznajemy głównego bohatera powieści, Piotra Kowalskiego, ma 3 lata. Czytając ostatnią stronę pierwszego tomu książki "Życie skrojone na miarę", widzimy Piotra, który ma już za sobą przygody erotyczne, miłości i męskie przyjaźnie. Są w jego życiu fakty z których jest dumny, ale i takie, których zawsze będzie się wstydził. Te dwa odległe od siebie o 30 lat wydarzenia wypełnia świetnie opowiedziana historia o życiu w ogóle, o uczuciach, marzeniach, zawodowych ambicjach, klęskach i sukcesach. Wraz z Januszem "Krawcem" Wiśniewskiem podążamy śladami bohatera wpisanymi w historię PRL-u, w procesy zmian społecznych i kulturowych, widzianych z perspektywy właściciela małego, z upływem coraz większego, zakładu krawieckiego.

jak_dobrze_wyj347263_za_m261380_anna_klara_majewska_160Jak dobrze wyjść za mąż po czterdziestce
"Praktyczny poradnik ze zdrowym dystansem do sprawy", wartko napisany, miejscami śmieszny, miejscami wzruszający. Bardzo przydatny każdej kobiecie, która szuka, ale nie znajduje odpowiedniego kandydata na męża, popełnia wciąż te same błędy, ale nie wie jakie, słyszy, jak jej zegar biologiczny tyka i pomału wpada w panikę, że nie zdąży "ułożyć sobie życia". Autorka prezentuje czytelniczkom cały arsenał środków, gdzie i jak szukać najlepszego kandydata na męża, jak go "rozpracować" i przejąć kontrolę nad rozwojem wypadków. No, i przede wszystkim, zdradza tajemnicę, jak skutecznie dotrzeć do upragnionego celu – do ołtarza.I teraz jedno proste pytanie konkursowe:

W ilu kategoriach można umieszczać swoje wiadomości (komentarze) na forum Przystani Literackiej?

Odpowiedzi zatytułowane "KONKURS-ZRÓB SOBIE PREZENT" należy wysyłać na adres skrzynki redakcyjnej:

redakcja@przystan-literacka.pl

W wysłanej wiadomości prosimy o zamieszczenie odpowiedzi na powyższe pytanie konkursowe, podanie swojego imienia i nazwiska oraz adresu, pod który, w razie wygrania, książka powinna zostać wysłana.

Na odpowiedzi czekamy do 8 grudnia.

Przypominamy, że wysłanie wiadomości jest jednocześnie wyrażeniem zgodę na przetwarzanie i wykorzystywanie danych osobowych przez Serwis Przystan-Literacka.pl zgodnie z Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 roku (Dz. U. Nr 133, pozycja 883).

KaHa

Tagi: Przystań Literacka, konkurs, książka,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany