Popedałuj

kzarecka

2008-12-05

popeda322uj_160Nie kupię ci rowerka - "śpiewał" Paweł Kukiz... Okazuje się, że warto dwukołowce kupować. Zwłaszcza, jeśli służą takim wyprawom, na jakie zdecydował się Robert Maciąg (czy, jak kto woli, Robb Maciąg). Na rynku jest już "Rowerem przez Chiny, Wietnam i Kambodżę" - publikacja, które dokumentuje wyprawę, za którą Maciąg został nagrodzony Podróżnikiem Roku przez miesięcznik "Podróże" oraz przez National Geographic Tavelery nagrodą Podróż Życia. Książka ukazała się w nowej serii podróżniczej wydawnictwa Zysk i S-ka, która proponuje fascynujące wyprawy i wciągające opowieści.


O książce - Za opisaną w tej książce podróż rowerem do Chin i Azji Południowo-Wschodniej autor otrzymał nagrodę Traveler przyznawaną przez National Gerographic. Robert Maciąg rozpoczął swoją samotną wyprawę w lutym 2004 roku. Przez pięć miesięcy pokonał rozległe tereny Chin, górzyste obszary Wietnamu, piaszczysto-błotniste drogi Kambodży i dżunglę Laosu. Dysponując dziennym budżetem w wysokości zaledwie 25 złotych przejechał 7 tysięcy kilometrów. Jego dietę stanowiły ryż, makaron, ale także gotowane węże i koniki polne. W czasie podróży zrobił prawie 2 000 zdjęć i poznał tereny dalekie od centrów turystycznych.

mapa_420

rower_420

Robb Maciąg "Rowerem przez Chiny, Wietnam i Kambodżę"; Wydawnictwo: Zysk i S-ka; Format: 145 x 205 mm; Liczba stron: 184; Okładka: twarda; ISBN: 978-83-7506-220-5

KaHa

Tagi: Robb Maciąg, Rowerem przez Chiny, Wietnam i Kambodżę, książka,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany