Wielkie miasta Bushnell

kzarecka

2008-12-10

wielkie_miasta_bushnell_160Polskie media często przechwalają się w sposób następujący: - W poprzednim tygodniu byliśmy w pierwszej piątce najczęściej cytowanych źródeł medialnych. Brawa, brawa. Co jednak powiedzieć o sile oddziaływania "New York Timesa", skoro dzień po ukazaniu się na ich łamach pozytywnej recenzji, książka wskakuje na listy bestsellerów i zaczyna się szybko wspinać na czołowe miejsca? Ach... Ową książką była "Szminka w wielkim mieście". Autorka? Candace Bushnell (tak, ta od "Seksu w wielkim mieście" i "Piątej Alei"). Co serwuje? Kobieta sukcesu w męskiej dżungli Nowego Jorku - tak w ogromnym skrócie można przedstawić fabułę powieści. To wprawdzie drugie wydanie, ale... czy to ma aż tak ogromne znaczenie? Serial trafił na antenę TVP, także z pewnością jego popularność przełoży się i na sprzedaż powieści.

O książce - Magnetyzujący Nowy Jork, eleganckie salony, pokazy mody, wielkie pieniądze. Spektakularne sukcesy i druzgoczące porażki, życie na najwyższych obrotach. W takiej właśnie scenerii umieszcza swoje bohaterki Candace Bushnell, autorka kilku światowych bestsellerów, na czele z kultowym Seksem w wielkim mieście. Piękne, bogate, samodzielne kobiety poszukujące spełnienia i miłości - to postaci także z ostatniej powieści Bushnell.

Bohaterkami książki są trzy przyjaciółki: Victory, Nico i Wendy. Pierwsza jest utalentowaną projektantką mody, druga redaktor naczelną opiniotwórczego magazynu dla kobiet, trzecia producentką filmową. Być kobietą sukcesu i przetrwać w męskiej dżungli Nowego Jorku? Niełatwe zadanie! Ambitna kobieta, która chce zaistnieć w świecie wielkiego biznesu, musi zużyć do tego dwukrotnie więcej siły niż mężczyzna. Oczywiście bohaterki Candace Bushnell radzą sobie w tym nieprzyjaznym środowisku świetnie - jak nikt potrafią wykorzystać zarówno swoją inteligencję, jak i urodę. Ta ostatnia sprzyja także nawiązywaniu gorących romansów, których pikantne opisy na pewno zadowolą miłośników serialu Seks w wielkim mieście.

Zawrotna kariera bestselleru Bushnell specjalnie nie dziwi - po pierwsze wpływa na nią sława poczytnej autorki, po drugie forma i treść samej książki sprawiają, że nie trzeba przekonywać do niej ani zwolenniczek literatury typu chick-lit, ani dojrzałych fanek powieści kobiecych. Połączenie lekkiej formy z soczystym językiem oraz trafnych, zjadliwo-ironicznych uwag dojrzałej kobiety zjedna sobie serca zarówno tych czytelniczek, które czują się spełnione w życiu zawodowo-osobistym, jak i tych, które tęsknią do lepszej rzeczywistości.

Candace Bushnell "Szminka w wielkim mieście"; Wydawnictwo: Znak; Tlumaczenie: Małgorzata Hesko-kołodzińska; Format: 136 x 205 mm; Liczba stron: 488; Okladka: twarda; ISBN: 978-83-240-1120-9

KaHa

Tagi: Candace Bushnell, Szminka w wielkim mieście, książka, serial,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany