Powieść szpiegowska nie obejdzie się bez kota

kzarecka

2008-12-17

powie347263_szpiegowska_nie_obejdzie_si281_bez_kota_160Widzi to, czego nie widzą inni, i niestraszne mu ciemne sprawki. To on zaprowadzi wszystkich chętnych w świat złoczyńców i dzielnych detektywów. To oczywiście o kocie. Jednak nie takim "zwykłym". O kocie wszechwiedzącym. W tym roku wydawnictwo W.A.B. wypuściło serię kryminałów "Z kotem". Do tej pory ukazały się dwie książki z tego cyklu. Wydanie kolejnych czterech zaplanowano na nadchodzący rok, a do tego chodzą słuchy, że W.A.B. próbuje zwerbować kilku autorów (ale oczywiście nic nie wiemy, więc i nic nie powiemy). Wracając do myśli przewodniej - na początku stycznia w księgarniach pojawi się "Tajna agentka Dawn" Anny Dale.


O książce - Włosy w kolorze bawarki i włóczkowy przyjaciel Clop… Dawn jest zupełnie zwyczajną dziewczynką, której nie przydarza się nic ciekawego. Omija ją nawet epidemia wszy, która wybucha w szkole. W dniu, kiedy znika nauczycielka matematyki, a jej zastępczyni okazuje się pracownikiem organizacji Ściśle Tajne, należącej do departamentu Poszukiwanie Podstępnych Szpiegów i Zdrajców, w życiu Dawn wszystko się zmienia. Dostaje propozycję zostania szpiegiem i włącza się do tajnej operacji Znak Zapytania. Czy wyjdzie cało z niebezpieczeństw, które czekają na nią w pewnej wiosce? Dlaczego agent Bob Chalk stracił głos? Jak skończą się wakacje Dawn i czy uda jej się zostać najlepszym szpiegiem w organizacji?

www.kidsreads.com: - "Tajna agentka Dawn" to zabawa, tajemnica i przygoda. Ma wszystko, co powinna mieć dobra powieść szpiegowska. A Dawn jest niezwykle sympatyczną bohaterką.

Fragment
Dotąd nie myślała wiele o ścieżce kariery, jaką wybierze, gdy będzie starsza, ale wśród zawodów, które rozważała, zdecydowanie nie było agenta. Zastanawiała się, co właściwie robi szpieg. Trochę zjazdów na nartach, nurkowania i szybkiej jazdy samochodem, sądząc po fi lmach z Jamesem Bondem, które widziała. Dawn pomyślała sobie, że może powinna była wziąć ze sobą rolki.

Anna Dale "Tajna agentka Dawn"; Wydawnictwo: W.A.B.; Tłumaczenie: Ewa Świrżewska; Format: 125 x 202 mm; Liczba stron: 344; Okładka: miękka; ISBN: 978-83-7414-543-5

KaHa

Tagi: Anna Dale, Tajna agentka Dawn, fragment, książka, z kotem,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany