Adam, Ewa - grzeszysz czy nie... i tak zginiesz

kzarecka

2008-12-19

adam_ewa_160Od książki, która ukaże się u nas 20 stycznia podobno się nie oderwiecie. Gorzej (lepiej?)! Po tej lekturze nie zaśniecie. A tak przynajmniej twierdzi wydawnictwo. Ile w tym prawdy? Może być sporo. "Adam" Teda Dekkera to fascynująca historia seryjnego mordercy znanego jako "Ewa". O powieści jest już głośno za granicą. U nas właśnie zaczyna. A gdy książka wyjdzie... Hm... Jeśli przeżyjecie, będzie dobrze. W każdym razie uważajcie. Adam i Ewa grzeszą bardziej niż wam wmawiano od dziecińśtwa.O książce - Daniel Clark, specjalista od portretów psychologicznych zatrudniony w FBI, podąża tropem zabójcy znanego jako Ewa. Nie ustaje w wysiłkach, by odnaleźć mordercę szesnastu młodych kobiet. Wnika w umysł psychopaty i dogłębnie analizuje podłoże każdego zabójstwa. Po szesnastu beznadziejnych miesiącach śledztwo przybiera dramatyczny obrót. Daniel zostaje postrzelony. Przywrócony do życia po dwudziestu minutach śmierci klinicznej, nie może dojść do siebie. Wie, że widział twarz mordercy, ale obraz jest zamazany. Nawet desperackie, niebezpieczne próby ponownego przeżycia własnej śmierci nie naprowadzają go na trop zabójcy.
Wtedy Ewa atakuje znowu, tym razem wybierając cel bliski jego sercu. A obsesja Daniela przeradza się w walkę o życie, zachowanie równowagi psychicznej… i duszę.

Witajcie w świecie, w którym granice między życiem a śmiercią, fikcją a rzeczywistością zacierają się w stopniu przyprawiającym o dreszcze!

Autor przeplata akcję książki kolejnymi częściami artykułu pochodzącego z magazynu kryminalnego. Wycinki te przedstawiają fascynującą historię życia seryjnego mordercy.

Booklist: - Poruszająca, skłaniająca do refleksji opowieść, która łamie schematy, poszerza horyzonty i pobudza wyobraźnię.

Amazon.com: - Dekker ubiera charakterystyczną dla niego głęboką analizę dobra i zła w szaty prawdziwego thrillera, który może jeszcze bardziej powiększyć jego i tak pokaźne grono czytelników.

Author’s Choice Reviews: - Dekker zdziera cywilizacji maskę skrywającą mrok duszy, ukazując rzeczywiste motywy i intencje ludzkiego serca. Jest to trudna książka w lekturze, zdecydowanie nie dla osób o słabych nerwach. Odmalowuje grozę grzechu i głębokie znaczenie ofiary tak, jak nie mogłaby – nie potrafiłaby tego dokonać żadna inna powieść.

KaHa

Tagi: Ted Dekker, Ada, Ewa, książka, Daniel Clark,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany