Dyn, dyn, dyn

kzarecka

2008-12-22

dyn_dyn_dyn_160Dyn, dyn, dyn, brzmi podobnie do dzyn, dzyn, dzyn... dzwonią dzwonki sań (ot tak, nieco świątecznym klimatem nam zawiało). Oczywista oczywistość nie o to chodzi. Zatem o co? A o "Lon Nie Dyn" (China Mieville). W LonNieDynie trwa wojna. Atakuje nas nieustępliwy przeciwnik. Ale długie stulecia temu zostało zapisane, że ty - właśnie ty - przybędziesz i nas ocalisz. Książka, na którą już warto zacząć czekać, ukaże się na początku lutego.Długo? Długo, długo, ale nic na to nie poradzimy - lepiej późno, niż później.O książce - LonNiedyn to Londyn w krzywym zwierciadle, miejska Kraina Czarów, w którym pełno jest rzeczy dziwnych i niecodziennych, i do którego trafiają wszystkie zagubione i zepsute przedmioty... a także część zagubionych i niedopasowanych londyńczyków. Mieszka tam między innymi Złammasol, wódz plemienia zepsutych parasoli; Obaday Fing, projektant mody z głową, która jest w istocie olbrzymią poduszeczką na igły, a także pusty kartonik po mleku imieniem Kwaśny. LonNiedyn to miejsce, w którym ożywają słowa, a w zwykłym szeregowym domu wyrasta dżungla; to miasto, w którym krwiożercze żyrafy grasują na ulicach, a wielka czarna chmura snuje swe maniakalne sny o spaleniu świata. LonNiedyn to miasto czekające na swoją – zapowiedzianą dawno temu – bohaterkę, o której wzmianki można znaleźć na kartach gadającej księgi.

Kiedy dwie dwunastolatki – Zanna i jej przyjaciółka Deeba – odnajdują tajemne przejście, prowadzące z Londynu wprost do tego dziwacznego miasta, wszystkim wydaje się, że starożytne przepowiednie zaczynają się spełniać. Ale wtedy wszystko zaczyna iść nie tak... Obie dziewczyny, w towarzystwie najprzedziwniejszej zbieraniny mieszkańców LonNiedynu, pod przewodnictwem magicznej księgi, której wszystko się pomieszało, spróbują powstrzymać trującą chmurę, zanim uda się jej spalić cały świat. Czy im się powiedzie?

Holly Black: - Fascynująca bohaterka Mieville'a i jej fantastyczna podróż przez labirynt dziwacznych, na wpół londyńskich ulic tworzą opowieść, która na pierwszy rzut czytelniczego oka – mimo że na wskroś nowoczesna – wydaje się klasykiem.

Kelly Link: - Książka, która ukazuje świat takim, jaki jest naprawdę: pełen cudów, potworów i niespodziewanych momentów, w których przydają się nam heroizm i magia. 'Lon Nie Dyn' to książka przesycona wspaniałą, wykręconą, dziką zabawą, powieść tak pełna nowości, zachwytu i nieoczekiwanych zwrotów akcji, że zaraz po zamknięciu ostatniej strony zechcecie zacząć ją od początku.

China Mieville "Lon Nie Dyn"; Wydawnictwo: Mag; Tłumaczenie: Grzegorz Komerski; Format: 150 x 225 mm; Liczba stron: 500; Okładka: twarda; ISBN: 978-83-7480-089-1

KaHa

Tagi: China Mieville, Lon Nie Dyn, Lonniedyn, książka,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany