Titanic drogą do szczęścia?

kzarecka

2008-12-29

titanic_drog261_do_szcz281347cia_160"Titanic" - film, w którym zakochały się miliony. Miliony też znienawidziły. Mnie na przykład obraz całkowicie zniechęcił do aktora, który wcześniej zabłysnął w "Co gryzie Gilberta Grape'a". Bardzo długo nie mógł mnie ponownie do siebie przekonać. A teraz czytam, że najsłynniejsza para z "Titanica": Kate Winslet i Leonardo Di Caprio, wystąpiła w ekranizacji "Drogi do szczęścia". Książka Richarda Yatesa, która ukazała się w Stanach Zjednoczonych ponad czterdzieści lat temu, stała się rodzajem kultowego wzorca, była nominowana do National Book Award, w połowie stycznia trafi do księgarń (film do kin jakieś dwa tygodnie później).


O książce - Poruszająca opowieść o miłości, poświęceniu, utraconych szansach i niespełnionych marzeniach.
Młode małżeństwo, Frank i April Wheeler, wraz z dwójką dzieci tworzy z pozoru szczęśliwą i kochającą się rodzinę. Jednak pod tym płaszczykiem skrywa się prawdziwe oblicze dwojga ludzi zmuszonych do prowadzenia życia, którego nienawidzą. Nie mogąc znieść przeciętności, jaka ich otacza, decydują się wyjechać do Francji, gdzie mają nadzieję rozwijać swoją wrażliwość artystyczną. Błyskotliwi, piękni i utalentowani, już wkrótce zmuszeni będą położyć na szali swoje nadzieje i ideały, by w ostatecznym rozrachunku zdradzić nie tylko siebie wzajemnie, ale też najlepszą cząstkę własnej natury.

"Sunday Telegraph": - Jeden z najznakomitszych powieściopisarzy dwudziestego wieku.

Richard Yates "Droga do szczęścia"; Wydawnictwo: Sonia Draga; Tłumaczenie: Alina Siewior-Kuś; Format: 13 x 195 mm; Okładka: miękka; ISBN: 978-83-7508-131-2

KaHa

Tagi: Richard Yates, Droga do szczęścia, książka, film, Leonardo Di Caprio,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany