Przeczytasz, zginiesz - wybór należy do ciebie

kzarecka

2008-12-31

przeczytasz_zginiesz_160Pod żadnym pozorem nie czytaj Księgi bez tytułu - ostrzega okładka. Nie wierzysz? To przeczytaj. Na początku lat '90-tych ludzie też nie wierzyli w Candymana, a jednak... mało kto odwarzył się przywołać jego imię. A "Blair Witch Project"? Po dziś dzień są tacy, którzy wierzą w autentyczność filmu. Może więc z "Księgą bez tytułu" nie warto eksperymentować? Przecież prawie nic o niej nie wiemy... Napisał ją Anonim. A wydawnictwo ostrzega: - Pamiętaj: każdy kto czyta księgę bez tytułu, zostaje zamordowany. To może i okrutne, ale... namawiam was do tego ryzyka. Jak to się mówi - raz kozie śmierć.


O książce - Ci, ktorzy przeczytają tę książkę, mogą nigdy więcej nie ujrzeć światła dziennego... – ostrzega autor w szalonej powieści sensacyjno-przygodowej, łączącej thriller, horror, czarną komedię i... bardzo soczysty język. W obskurnym barze w Santa Mondega spotykają się m.in.: dwaj mnisi, kobieta wybudzona ze śpiączki, para zakochanych, morderca przebrany za Presleya i superzabijaka Bourbon Kid. Wszyscy chcą zdobyć "Oko Księżyca" – magiczny kamień, ktory zniszczy świat, jeśli posiądzie go Władca Ciemności. Ale kto nim jest?! Mistrzowski pastisz powieści akcji, z drugim dnem, dla wszystkich miłośnikow popkultury.

Revish.co.uk: - Niekiedy zdarza się wam czytać książkę, z której powstałby fantastyczny film, a w tym przypadku zastanawiam się, czy Księgę bez tytułu pisano od początku z myślą o adaptacji filmowej (...) Księga bez tytułu wciąga bez reszty, roi się od barwnych postaci i stawia wiele pytań. W dniu zaćmienia księżyca wszyscy w miasteczku ubierają się w wyszukane stroje, co prowadzi do przezabawnych scen, a mieszanka humoru, przemocy opisywanej z przymrużeniem oka i oryginalnej intrygi nie pozwala się oderwać. Uwaga: wciąż jeszcze żyję!


The Manchester Evening News: - Zanim otworzysz tę książkę koniecznie zapal w domu wszystkie światła...


Gautam Malkani: - Tym, którzy szukają czystej przyjemności z czytania, polecam Księgę bez tytułu. Lektura tej powieści utwierdziła mnie w przekonaniu, że brakuje nam książek gangsterskich, w których pojawiają się również mnisi, wampiry oraz naśladowcy Elvisa Presley'a.


Amazon.com: - Przerażająca, śmieszna, pełna napięcia... Haust świeżego powietrza...Nie sposób oderwać się od tej książki....


The London Bookfair Daily: - Księga bez tytułu anonimowego autora odniosła niebywały sukces na Amazonie.


Horror.com: - Przeczytałem Księgę bez tytułu. Według mnie jej autorem jest Stephen King. Podobno opublikował ją bez żadnego nagłośnienia. Czy dlatego, że żaden wydawca nie chce promować książki, która przynosi śmierć każdemu, kto ją czyta? Fantastyczna lektura.


Apps.facebook.com: - Jedna z najlepszych książek, jakie zostały do tej pory napisane...


Anonim "Księga bez tytułu"; Wydawnictwo: Świat Książki; Format: 145 x 205; Okładka: twarda; ISBN: 978-83-247-0912-0


KaHa

Tagi: Anonim, Księga bez tytułu, Candyman, książka,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany