Hop-Cziki-Yaya z proroków

kzarecka

2009-01-02

hopczikiyaya_160.Z kim kojarzy się Hop-Cziki-Yaya? Z Mehmetem Muratem Somerem. Turecki pisarz zasłynął właśnie tak zatytułowaną serią kryminałów. Do tej pory w Polsce ukazało się jego "Zabójstwo Buziaczka". Jednak pory się zmieniają i już niedługo nadejdzie kolejna. A wraz z nią następna książka pisarza. Jeśli wierzyć "Time Out", gdzie napisano kiedyś, iż powieści Murata są przekomiczne, a każda kolejna jest jeszcze lepsza, to czeka nas niezła zabawa przy lekturze "Zabójstw proroków".O książce - Nasz bohater, który na własną rękę rozpoczyna śledztwo w sprawie serii zabójstw, jest doskonale wykształconym, świetnie zbudowanym i pociągającym transwestytą, który umie cieszyć się życiem i w razie potrzeby potrafi uwieść każdego. Dzięki najnowszej powieści Mehmeta Murata Somera czytelnik wyrusza w pełną ironii i dowcipu podróż po ciemnych uliczkach Stambułu.

Fragment

Wróciłem do domu, zasiadłem przed Internetem i zacząłem przeglądać nagłówki wiadomości. To, co znalazłem, niewiele mi pomogło… Róża naprawdę nazywała się Józef Seczkin i przyjechała znad Morza Czarnego. Już wiedziałem, co miał na myśli Szukru mówiąc o niej "biało różowa" : chodziło o kolor włosów i karnację. Zaciekawiło mnie, dlaczego chłopak tak wcześnie został transwestytą. W dzisiejszych czasach nikt już nie myśli o moralności i wyższych wartościach! Tak właśnie kończą dzieci, którym brak autorytetów! – pisał dziennikarz, a ja w duchu postanowiłem jak najprędzej rozwalić serwer jego gazety. Ten pismak i jego naczelny zasłużyli sobie na niezłe lanie!

Mehmet Murat Somer "Zabójstwa proroków"; Wydawnictwo: Prószyński; Tłumaczenie: Anna Polat; Format: 125 x 195 mm; Liczba stron: 216; Okładka: miękka; ISBN: 978-83-89325-92-2

KaHa

Tagi: Mehmet Murat Somer, Zabójstwa proroków, książka, fragment, hop cziki yaya,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany