Dien M

kzarecka

2009-01-05

dien_m_16023 czerwca obchodzimy Dzień Ojca. Przyjmijmy więc, że dziś będzie o dwóch wielkich ojcach literatury rosyjskiej - Suworowie i Sołoninie. Pierwszy wstrząsnał rynkiem księgarskim (i nie tylko) cyklem "Lodołamacz", drugi poszedł w jego ślady. Mark Sołonin jest twórcą bestselleru "22 czerwca 1941, czyli jak zaczęłą się Wielka Wojna Ojczyźniana". W książce, która poruszyła Rosję i jej mieszkańców, pisał o ataku III Rzeszy na ZSRR. Plan Barbarossa... W kolejnej książce "23 czerwaca - Dzień M" kontynuuje frapującą analizę tragicznych wydarzeń lata 1941 roku. Jeśli ktoś uważa, że publikacje historyczne są nudne, powinien sięgnąć po propozycje tych dwóch panów.


O książce - Po wszechstronnych badaniach nad licznymi dokumentami z owych czasów, przestu­dio­wawszy przygotowania Związku Sowieckiego do wielkiej wojny oraz plany strategiczne, autor dochodzi do oszałamiającego wniosku: w czerwcu 1941 roku Hitler, sam się tego nie spodziewając, uprzedził uderzenie Stalina dokładnie o jeden dzień...

Wiktor Suworow (fragment wykładu): - Pragnę wyrazić Markowi Sołoninowi wdzięczność, zdjąć czapkę i pokłonić mu się do ziemi... Kiedy czytałem jego książkę, rozumiałem uczucia Salieriego. [...] myślałem: dlaczego ja sam do tego nie doszedłem? [...] Mark Sołonin dokonał wielkiego naukowego osiągnięcia.

Mark Siemionowicz Sołonin, nazywany na­stępcą Wiktora Suworowa, urodził się w 1958 roku w Kujbyszewie. W roku 1975 ukończył ze złotym medalem tamtejszy Instytut Lotniczy i podjął pracę w tajnym biurze konstrukcyjnym. W okresie pierestrojki założył klub polityczny. Przed dwudziestu laty zaczął studiować historię udziału ZSRS w II wojnie światowej.

Mark Sołonin "23 czerwca - Dzień M"; Wydawnictwo: Rebis; Tłumaczenie: Jerzy Redlich; Format: 128 x 197 mm; Liczba stron: 520; Okładka: twarda; ISBN: 978-83-7510-257-4

KaHa

Ostatnia Suworowa - o trzecim tomie cyklu "Lodołamacz"


Tagi: Mark Sołonin, Suworow, Lodołamacz, Dzień M, książka,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany