Błędny krąg fotografa dusz

kzarecka

2009-01-28

b322281dny_kr261g_fotografa_dusz_160Fotografa dusz, czyli Felixa Castora poznaliśmy w "Moim własnym diable" - bardzo dobrym debiucie Mike'a Careya. Na temat powieści padały choćby takie słowa pochwały jak: - Ta książka od pierwszej szokującej niespodzianki wciąga niepowstrzymanie i już ani na moment nie puszcza (Richard Morgan). Felix Castor... Ten facet doskonale (lub nieco mniej doskonale) potrafi radzić sobie ze zmarłymi. To żywi doprowadzają go do szału i furii. I z każdym dniem robią to coraz bardziej. A przekonać się o tym, będziecie mogli w najnowszej książce Careya. Jej tytuł to "Błędny krąg".


O książce - "Błędny krąg" to kolejna opowieść o przygodach prywatnego egzorcysty Feliksa Castora. Jego podwórkiem jest Londyn. Praca pogromcy duchów ma swoje zalety - płacą dobrze, człowiek nigdy się nie nudzi - ale istnieje też ryzyko: wcześniej czy później jakiś duch okazuje się silniejszy.

Po sprawie ducha z Archiwum Bonningtona Castor, uwierzywszy, że dzięki swym zdolnościom może jednak zdziałać coś dobrego (oczywiście "dobro" w kontaktach z nieumarłymi to pojęcie względne), powraca niechętnie do praktykowania egzorcyzmów. Lecz jego przyjaciel Rafi nadal pozostaje opętany, sukkub Ajulutsikael (dla przyjaciół Juliet) wciąż technicznie ma kontrakt na jego życie, a on sam jest ciągle - nie bójmy się tego słowa - biedny jak mysz kościelna.

Konsultacje dla lokalnej policji pomagają opędzić najpilniejsze wydatki, ale by choć w części zapełnić dziurę w budżecie Castor potrzebuje dużego, prywatnego zlecenia. Ponieważ jednak jego stosunki z Losem są, delikatnie mówiąc, chłodne, dostaje pozornie błahą sprawę zaginionego ducha, która powoli, lecz nieuchronnie wciąga jego i jego najbliższych w sam środek złowieszczego spisku, zmierzającego do wywołania jednego z najgroźniejszych demonów piekieł.

A kiedy w tym samym raporcie policyjnym pojawiają się sataniści, krwawe ofiary, skradzione duchy i nawiedzone kościoły, z pewnością widnieje też w nim nazwisko Felix Castor...

Mike Carey "Błędny krąg"; Wydawnictwo: Mag; Tłumaczenie: Paulina Braiter; Format: 125 x 195 mm; Liczba stron: 461; Okładka: miękka; ISBN: 978-83-7480-103-4

KaHa

"Mój własny diabeł" - recenzja na PL

Tagi: Mike Carey, Blędny krąg, książka, recenzja,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany