Lewo? Prawo? Nadaj kierunek

kzarecka

2009-02-11

lewo_prawo_nadaj_380yciu_kierunek_160Biznes z ludzką twarzą? Podobno taki istnieje, a przynajmniej w taki wierzą ludzie tworzący wydawnictwo MSM Studio. Wydawnictwo, które wypuściło na rynek książkę ze zbioru literatury motywacyjnej "Nadaj życiu kierunek" (Jörg Knoblauch, Johannes Hüger, Marcus Mockler). Jeśli potrzebujesz znaleźć równowagę pomiędzy życiem zawodowym a prywatnym, ta książka może ci w tym pomóc. Dlaczego? Choćby dlatego, że największy kryzys z pewnością już minął (Psycholodzy twierdzą, że poród to największy w życiu kryzys. Gratulujemy: jeśli czytasz te słowa, to znaczy, że najgorszy kryzys masz już za sobą.).O książce - Propozycja fascynującej podróży, w trakcie której czytelnik może odkryć najbardziej intrygującą rzecz na świecie, a mianowicie własne wnętrze! Z tej książki dowiesz się:
* czemu nie warto porównywać się z innymi i zazdrościć sąsiadowi lepszego samochodu,
* jak rozpoznać własne mocne strony i wykorzystać swój potencjał,
* dlaczego zarządzanie czasem zawsze podnosi komfort życia w pracy i poza nią,
* co trzeba zrobić, by marzenia stały się rzeczywistością.nadaj_380yciu_kierunek


Cytaty z książki

Nie poświęcaj czasu na przychodzące e-maile częściej niż 2-3 razy w tygodniu. I tak większość z nich nie przedstawia sobą żadnej wartości. Elektroniczna korespondencja prawdopodobnie bardziej szkodzi dziś gospodarce niż korupcja...


... nawet Michał Anioł był kiedyś uczniem w terminie! Pewnego dnia przyszedł do niego jego mistrz i roztrzaskał na kawałki właśnie ukończoną, przepiękną rzeźbę, mówiąc: "Zapamiętaj sobie: talent to za mało, potrzeba jeszcze wytrwałości".


W czasie Wielkiej Rewolucji Francuskiej próbowano wprowadzić dekretem dziesięciodniowy tydzień pracy, ale pomysł spalił na panewce. Wyobraź sobie, że masz wolne tylko raz na dziesięć dni!


...Trzeba również celebrować porażki. Składaj je uroczyście do grobu. Musisz jednak mieć świadomość, że niepowodzenia należy opłakiwać planowo i rozsądnie, w przeciwnym razie ogarnie cię niekontrolowana gorycz porażki. Lepiej świadomie zjeść pyszny deser na stypie niż w stanie frustracji plądrować lodówkę.


Podobno Walt Disney ubiegał się o kredyt w ponad trzystu bankach i w każdym odprawiano go z kwitkiem. Dopiero trzysta czwarty bank udzielił mu kredytu niezbędnego do zbudowania Disneylandu. Wyobrażasz sobie, co czuł Disney, wychodząc z trzysta drugiego i trzysta trzeciego banku? Znajomi szeptali między sobą: "Patrzcie, idzie Walt Disney, to ten wariat, który po trzystu porażkach ciągle nie może zrozumieć, że jego pomysł to szaleństwo". Ale on nie rezygnował – i w końcu odniósł sukces.

Jörg Knoblauch, Johannes Hüger, Marcus Mockler "Nadaj życiu kierunek"; Wydawnictwo: MSM Studio; Format: 145 x 205 mm; Liczba stron: 250; Okładka: miękka; ISBN: 978-83-927125-4-1

KaHa

Tagi: Jörg Knoblauch, Johannes Hüger, Marcus Mockler,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany